Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na uchu, bolący przy dotyku


Gość ania Sz

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia na uchu zauwazylkam zgrubienie,kiedy dotykam palcami boli i jest okragle , na skorze ucha nie mam zadnych zmian skornych typu czerwone zasinione itp , jest to umiejscowione z przodu ucha na platku ucha nizej niz posrodku ,lecz przy dotykaniu wyczuwalne z przodu i z tylu , jest twarde i przy dotykaniu sie nie ** rozplywa** co to moze byc, i do jakiego lekarza mam sie zglosic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj ludzi ja mam 16 lat i tez mam to samo ... niewiem ocho chodzi to chuyba niejest rak?? mam nadzieje ... jest male okragle i jak dotykam to nieboli ... jest troszke mniejsze niz kulka od pistoletu na kulki... prosze o szybka odpowiedz czy mam jechac na pogotowie czy co ... ps. mam to juz okolo miesiaca , i wczesniej byl on troszke wiekszy ... prose o szybka odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie jeszcze nic nierobie .. mam to dopiero ze dwa miesiace i sie zmniejszył ... poczekam jeszcze moze zniknie sam . ale z tego co czytalem to moze byc albo tluszczniak lub kaszak... a z tym mozna zyc i az takich powodów do paniki niema wiec niemartw sie a najlepiej sie poprostu udaj do lekarza dermatologa chyba ja tam niuewiem ... ja jeszcze poczekam troszke ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,tez mam to samo i to juz od dluzszego czasu...Przy dotykaniu boli...ale tylko w jednym uchu w tym co jest większe. W tym co jest mniejsze nie boli. Lubię nosic kolczyki ale przez to nie moge ich nosic.ostatnio jak zalozylam kolczyk a potem zdjelam to byla tam krew troszke i bolalo przy zdejmowaniu...co robic?*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek S

Może jesteście zapaśnikami, uprawiacie sporty walki i wasze uszy narażone są na otarcia/uderzenia. Jest to zniekształcenie chrząstki, które często kończy się tzw. kalafiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weronika

czesc wszystkim ja mam tez kaszaka na płatku ucha tak myśle że to kaszak ma go juz około roku wygląda to tak mam gólke na płatku ucha nie boli mnie to wcale ale boje sie isc z tym do lekarza prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nie wiem czy o tym samym myslimy ale za kazdym razem kiedy przeklowalam sobie ucho na chrzastce to po jakims czasie wyrastala mi taka czerwona kulka, ktora na poczatku bolala, ale potem przestawala. Poszlam do lekarza i otrzymalam skierowanie do chirurga, ktory po prostu mi to wycial. Najlepiej po wycieciu dac ta chrzastke to analizy i sie dowiedziec czy nie jest to czasem rakotworcze. Mialam takich *narosli* na uchu z 4 i wszystkie sa wyciete. Po niektorych zabiegach nie ma nawet sladu, a jesli jest to niewidoczny takze nie ma sie czego bac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to od 4dni i to od tego ze nie wyciagnelam kolczyka wczesniej. Jak dotykam boli i to tak jakby skora mi nabrala powietrza i zrobil sie babel.mama mi polewala to woda utleniona a pozniej antybiotykiem psikala .bylo coraz mniejsze ipotem wrzela igle i przekula babla polecialo troche ropy i znowu na noc antybiotykiem.i tak lepiej zrobic codzienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×