Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból śledziony


Gość Michał80

Rekomendowane odpowiedzi

Ból związany z patologią śledziony to z reguły silny ból w nadbrzuszu lewym często promieniujący do lewego barku. Ból śledziony często występuje po dużym wysiłku (szybki bieg) co jest spowodowane szybkim wydzieleniem krwi ze śledziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć tylko na podstawie podanych informacji skąd pochodzi dolegliwość bólowa. To może być oczywiście powiększona śledziona, choć bardziej wskazuje to na przyczyny związane z wątrobą, trzustką, nerką, które mogą promieniować do pleców. Wszystko zależy od innych objawów, stanu ogólnego chorego. Radzę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani dr.mam okrpne bóle pod żebrami jak kichne,lub długo stoje i cos robie ból sie naśila to normalnie czuje swoja reka gule jak rosnie juz nie raz tak miałam zawsze ja wpychałam reka spowrotem prosze mi pow co to może być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, we wrześniu(w drugiej połowie) trafiłam do szpitala z silnymi bólami brzucha,wymiotami i odwodnieniem,początkiem pażdziernika stwierdzono u mnie mononukleozę zakaźną. Od czasu wyjścia ze szpitala(5 października) często mam dolegliwości bólowe-najczęściej z lewej strony, od końca żeber po linię biustu,ból skupia się z przodu i trochę z boku.Ból czasami jest znośny,ale nieraz był tak silny że wzywano do szkoły rodziców lub karetkę. Czy bóle te mogą być związane z śledzioną?? (przez chorobę była ona powiękzona: 14,1x6cm, dodatkowo:podrażniona trzustka i błona żołądka,powiększona wątroba+zapalenie wątroby,jakieś drobne złogi w woreczku żółłciowym). Z góry zaznaczam że cały czas jestem na diecie lekkostrawnej-zero smażonego,surowych owoców i warzyw,słodyczy,soków,przypraw za wyjątkiem majeranku i soli w niewielkich ilościach podczas gotowania itd. Bardzo proszę o pilną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silne bóle pod lewą piersią, które promieniują pod lewą łopatkę. Zaczęło się od bólów mięśni podobnych do objawów grypy, (przeszło samo), potem ból wątroby (też ustąpił sam) i w końcu ból po lewej stronie i pod lewą łopatką. Czy też może samoistnie ustąpić? Są to bóle polekowe. Po użyciu FLUCONAZOE. Przypisała mi go pani dr laryngolog na zwykłą pleśniawkę w gardle. Myślę, że dawka była zbyt silna - 100 mg. Czy USG może wykazać uszkodzenie np. śledziony? (śledziona boli po lewej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

witam. mialam bol po lewej stronie ponizej zeber. po chwili zaczelam tez odczuwac silny bol w lewym barku i sercu. tego dnia nie mialam wysilku fizycznego, a bol byl nagly i silny. na pogotowiu lekarz (moim zdaniem niekompetentny) probowal wmowic mi, ze jestem w ciazy. dostalam tylko zastrzyk przeciwbolowy. nastepnego dnia poszlam do lekarza rodzinnego, ktory stwierdzil, ze to moze byc przepona. na rentgen czekalam miesiac, ale nic nie wykazal. czy to mogl byc bol sledziony? co moglo byc tego powodem? dodam, ze mam 19 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Dr mam bol po lewej stronie pod zebrami nic takiego sie nie dzieje tylko jak sie dotkne reka to boli . Te bole ma juz czwarty dzien ,nie ukrywajac te bule nastapily po dwu dniowym spozywania alkocholu . Bardzo prosze o odpowiedz ! Mam dopiero 24lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w którym dokładnie miejscu po tej lewej stronie boli ta sledziona. ona jest nieco wyżej nad żołądkiem co istotne, warto to sprawdzić nawet na grafice w którym miejscu boli a w którym śledziona, o samej śledzionie proponuję dobrze poczytać: http://www.zdrowie.e-zdrowie.info/sledziona-przyczyny-objawy-leczenie-277.html A czy to alkohol? pewnie okazało się po kilku dniach :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×