Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższona temperatura ciała a biegunka? nerwica?


Gość Kacper

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze, otóż od kilku miesięcy temperatura ciała waha się od 36,6 do 37,2. Czy temperatura ciała 37,2 to jeszcze norma czy już stan podgorączkowy? Dodam, że jestem bardzo nerwowy i miewam lęki. Czasem mam biegunkę. Próbowwałem powiązać podwyższoną temperaturę z biegunką jednak są to rzeczy niezależne. Robiłem nawet 2 x badania krwi jak miałem biegunkę oraz 37,2. Jednak morfologia wychodzi dobrze.Miałem też robione 2 dodatkowe wskaźniki: OB, które wynosi 1, oraz białko agresywne którego jest brak. Czy w takim wypadku biegunka i podwyższona temperatura powiązana będzie z nerwicą czy raczej będzie to jakaś choroba jelit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli oprócz biegunki nie ma innych dolegliwości to przyczyną może być stres lub dieta. Temperatura 37,2 jest stanem podgorączkowym. Proponuje zmierzyć również innym termometrem dla porównania tempertaury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem termometrem rtęciowym (tzw. 5 minutowym) oraz też rtęciowym, takim dla noworodków. Mierzy bardzo szybko temperaturę. Temperatura ciała potrafi się zmienić nwet w ciągu kilku minut. Raz jest 37,2 raz 37. Od poniedziałku czuję też ścisk w żołądku, nie mam ochoty na jedzenie i boli mnie w podbrzuszu. Czy to może być reakacjia na nerwice lub stres? Czy podczas przewlekłego stresu można tracić na wadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kacprze, nie jestem lekarzem, ale uważam, że wszystko o czym piszesz może być reakcją na silny stres. Jeśli jednak nie masz się czym denerwować zrób sobie profilaktyczne badania albo zacznij bardziej szanować swoje ciało, więcej sportu lub więcej odpoczynku. Stres może oddziaływać tak na mięśnie jak i na organy wewnętrzne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×