Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból widmo podbrzusza


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu, pobolewa mnie podbrzusze. Porównoując miejsce bólu z anatomią człowieka myślę, że jest ból zlokalizowany w okolicach i miejscu przebiegu jelita grubego - od połowy wysokości od żeber do końca. Ból ma różny charakter od kolkowego, aż do podobnego do rozciągania, czasem mam takie uczucie jakie występują podczas ukłucia czymś. Miałem robione badania krwi. Z wynikami byłem u 2 lekarzy: ogólnego i gastrologa. Oboje uciskali mi brzuch (poźniej sam zacząłem uciskać), ponieważ ten ból nazwałbym bólem widmo - przy ucisku powłok brzusznych ból znika. Nikt nie jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Czasem ból jest bardzo intensywny, a ja nie mogę ciągle uciskać brzucha. Przed wypróżnieniem ból często się nasila i powoli słabnie np przez godzinę po wypróżnieniu. Opisane przeze objawy o jakiej chorobie mogą świadczyć? Czytałem tutaj na forum, że najlepiej pewnie byłoby poddanie się kolonoskopii. Powiem szczerze, że zacząłem się obawiać jakiegoś nowotworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolonoskopia na pewno byłaby dobry badaniem bo wykluczy lub stwierdzi jakies schorzenie. nie musi byc rak - ulga po wypróznianiu jest również w zespole jelita drażliwego jak i intensywnośc bóli jelit.internista może dac ci skierowanie lub gastrolog. lepiej idź na badanie zamiast przypuszczać co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×