Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie najądrza i jądra


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. W połowie maja tego roku nabawiłem się zapalenia najądrza lewego - dostałem Unidox 100 i Metronidazol 250 - po ok. tygodniu leczenia nie miałem już objawów. W lipcu tego roku bardzo ostro trenowałem na rowerze MTB - przejechałe ok 900 km. Początkiem sierpnia znów zauważyłem powiększone jądro, gorączkoałem (nawet do 40,5 st C), poszedłem na ostry dyżur i stwierdzono u mnie znów zapalenie najądrza lewego-przypisano mi te same leki co poprzednio. Po tygodniu kuracji objawy początkowo ustępowały po czym zaczeły się nasilać. Po USG stwierdzono: * Jądro, najądrze prawe prawidłowej echogeniczności. Jądro lewe o zatartej strukturze, najądrze lewe powiększone* Przez 6 dni leżałem w szpitalu i podawano mi antybiotyki dożylnie. Po wypisaniu brałem jeszcze przez następne 5 dni Metronidazol i Augmentin 625 mg. Minał tydzień odkąd nie biore już antybiotyków. Powoli wracam do sił, najądrze jest nadal lekko powiekszone, ale z tego co mowił lekarz może tak być jeszcze przez jakiś czas. Chciałbym wiedzieć co może być przyczyną moich porblemów ? Nigdy nie miałem takich problemów a choroba ta wykończyła mnie. Czytałem sporo artykułów na ten temat i wszędzie piszą, ze stosunki płciowe są główną przyczyną ww problemów. Z dziewczyną nie jestem już od ponad roku. Czy jest możliwe aby ewentualne bakterie *czekały* rok aby zaatakować ?? Czy może jest to związane z jazdą na rowerze ?? zaznaczam, ze jezdze w spodenkach z wkładką. Kiedy będe mógł znów wsiąść na rower ?? Iść na siłownie. Z góry bardzo dziękuje za cierplowość w czytaniu mojego wypracowania :-) i za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo rok temu i teraz mi się lekko odnawia idę do lekarza, z tego co się zorientowałem to od przeziębienia np. sikanie pod zimny wiatr, spanie w zimnie itp. życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a swoją drogą przeje.....ne co? nie życzę najgorszemu wrogowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 30latJakiś miesiąc temu dostalem zapalenia cewki moczowej. Byłem na pogotowiu i lekarz przepisał mi antybiotyk który ptaktycznie w ogóle mi nnie pomógł. Dwa dni po wizycie wyjechalem w delegacje za granicę i ni miałem gdzie isc do lekarza. Po trzech tyg wróciłem i w ta niedziele znow pojechałem na pogotowie i zostaly mi przepisane antybiotyki:Monural,Sumamed 500mg i furaginum teva 50mg po których widzę dużą poprawe. W poniedziałek znow wyjechałem w delegacje i pod wieczór zauważyłem powiekszone prawe jadro i troche pobolewa. Jestem zaniepokojony i nie wiem co robić. Gorączki nie miałem. Są jakieś domowe sposoby lub czy po tych antybiotykach mi pomoze czy konieczna jest wizyta u lekarza. Proszę o szybką poradę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×