Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy osteoporoza może być przyczyną pęknięcia łąkotki?


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.Panie Doktorze parę miesięcy temu przewróciłam się . Miałam złamaną rękę i po trzech miesiącach zaczęło boleć mnie kolano. Po zrobieniu rtg st.kolanowego okazało się ,że jest pęknięta łąkotka przyśrodkowa i usg , które potwierdziło tą diagnozę. Ortopeda zalecił wykonanie artroskopii oczywiście w warunkach szpitalnych. Do tej pory nie miałam problemów z osteoporozą ( wizyta kontr. w por osteoporozy odbyła się w kwietniu ) mimo iż mam 50lat. a wczoraj dowiedziałam się od lekarza ortopedy ze szpitala , że ją mam i jest ona PRZYCZYNĄ pęknięcia łąkotki. W związku z tym chcę się zapytać czy jest to prawda.Wydaje mi się ,że lekarz nie ma w tym przypadku racji, ale chcę poznać pańskie zdanie na ten temat. Może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osteoporoza może mieć wpływ nie tylko na strukturę kości, ale i chrząstek (z tego zbudowana jest łąkotka). Dlatego w osteoporozie prawdopodobieństwo złamań jak i uszkodzeń chrząstek jest większe. Oczywiście ortopeda miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem.Moje pytanie dotyczyło przyczyny pęknięcia łąkotki przyśrodkowej.Rozumiem, że z chwilą kiedy brakuje tzw, mazi, kości stają się bardziej podatne na wszelkiego rodzaju złamania.Otóż chcę wiedzieć czy przez to , że jest osteoporoza mam pękniętą łąkotkę ? Chcę jeszcze raz podkreślić ,że chodzę regularnie na badania do Centrum Osteoporozy i nie stwierdzono jej.W związku z tym, czy osteoporoza jest jedyną przyczyną pęknięcia łąkotki? Czy tutaj nie miał znaczenia upadek, podczas którego doszło do pęknięcia ? PROSZĘ O ODPOWIEDŻ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem fachowcem w dziedzinie medycyny - tydzień temu miałam artroskopię prawego kolana,mam 60lat i napewno nie mam osteoporozy, nie miałam kontuzji tego kolana, ale w wieku 14 lat przeszłam rzut choroby reumatycznej ( prawe kolano wówczas bolało najbadziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×