Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry bez powodu


Gość Darek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem od pewnego czasu. Codziennie swędzi mnie skóra bez powodu. Żadnych pryszczy ani nic podobnego nie mam. Tak po prostu swędzi mnie skóra podczas pocenia się swędzą mnie plecy. A w nocy podczas spania to chyba wszystko praktycznie. W nocy to nie panuje nad sobą [nie kontroluje się bo tak *mocno* śpię]. Nie wiem co jest. Jak się wykąpie to nic nie jest ale po wykąpaniu podczas spania[mija gdzieś 3h od wykąpania gdy ide spać] ale gdy śpię to swędzi mnie skóra i nie mogę się opanować. Czasami to nawet w nocy gdy się przebudzę to idę się spłukać prysznicem zimną wodą. Nie wiem co jest grane. Nigdy tak nie miałem tak długo. Prędzej to nawet w dzień mnie swędziało a teraz to chyba zaczynam *zdrowieć* bo tylko mnie swędzą plecy podczas spocenia i skóra podczas spania. Prędzej też tak miałem ale nie aż tak jak teraz. Jakby co to mam 14 lat i mieszkam na gospodarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Mam dokladnie taki sam problem co Ty. Ciagle się drapie, wszystko mnie swędzi bez powodu. Staram sie złagodzić to zimnymi prysznicami, ale nie zawsze daje to jakiś pożadany efekt. Powiedz mi czy uporałeś sie juz z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez dolaczam do tego tematu*/ Wszystko mnie tak swedzi ze to jest szko! Najbardziej mnie swedzi jak sie spoce w nocy to moje plecy sa takim jakby *budzikiem* Budze sie z takim strasznym swedzeniem plecow nie ma opcji zeby sie nie drapac. W ciagu dnia mam takie miejsca na rekach i na nogach ze tak samo sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że wiele osób ma taki sam problem jak ja. Stosunkowo niedawno się u mnie pojawił ale odrazu odwiedziłam lekarzy byłam u trzech i ostatnim oczywiście był drematolog i jak można przewidzieć nie miał on zupełnie pojęcia z kąd to się wzieło. Idę na dalsze badania więc jak coś będę wiedziała to obiecuje dam znać trzymajcie się pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez choc juz *nestorka*mam ten swedzacy problem.We snie potrafie zdrapac przedraniona tak jak kot,doslownie do krwi.najbardziej swedza mnie lopatko,barki i rece.Jestem czysta myje sie mydlem przebadanym derm. podobno trzeba przejsc na zwykle mydlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe haslo Okreznica,czyzby wplywala na swiad skory? Mam 69 lat i ten rok jestdla mnie okrutny z w/w problemem.Moze powodem sa leki,ktore biore,mysle jednak o pojsciu do lekarza specjalisty.Ze wspolczuciem pozdrawiam majacych problem.O jeszcze powiem,ze kupilam sobie takie pazurki na dlugiej raczce,odradzam plecy zdrapalam do krwi i dopiero po koszulce zorientowalam sie o tym *zboczeniu.ha,ha,ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od dwóch lat chodze od dermatologa do dermatologa i nic nie pomaga, na początku skóra wyglądała normalnie a teraz bardzo szybko wysycha i robią sie krwiaki, przy każdym ataku swedzenia wychodzi wysypka /:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie swedza tak ze mam blizny od drapania bylam u lekarza ale nic nie pomogl...swedza mnie od kilku lat bez powodu do tego strasznie sie poce zniemiam ciuchy 3 razy dziennie nawet kolana mam mokre i nogawki od spodni pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał

a robiliscie badanie watroby ??,przy chorobie watroby moga wystepowac takie objawy jak swedzenie skory .Prosze zrobic badanie prób watrobowych ,niech lekarz pierwszego kontaktu napisze skierowanie-pozdrawiam Rafał H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to pasozyty. Miałam to samo . Przez kilka miesiecy drapałam sie jak oszałała .Były glisty i owsiki i niewieadomo co jeszcze . Szukaj dobrego lekarza i kuruj sie do skutku aby nie bylo nawrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdrapana

Od roku swędzi mnie skóra tylko w nocy,tak z godzinę.Leczono mnie na AZS,świerzb,grzybicę,łuszczycę,wydałam masę pieniędzy na leki i nic.Radzę sobie sama jak mogę,bo lekarze nie mogą trafić na lek,który mógłby mi pomóc.Dodam,że próby wątrobowe ,hormony tarczycy,testy uczuleniowe były wykonane.Chemią się myjemy,chemię spożywamy i chemią oddychamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem ,od pewnego czasu swędzą mi ręce od łokcia w dół .Nic nie ma ani zaczerwienienia ,ani żadnych widocznych zmian swędzą strasznie ,zadrapałabym się do krwi .Byłam u lekarza ale oczywiście ,nie wie z czego to może być .muszę zrobić badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sfd.pl/paso%C5%BCyty-t905352.html zwalcz je naturalnie tak jak tu piszą. Jak tak swędzi skóra to może być wesz odzieżowa, czy wiecie coś na ten temat? Bo objawy pasują. Bo i mnie od kilku dni swędzi. Piore i prasuje, piore i prasuje i nic, nadal swedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×