Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona śledziona po wypadku samochodowym


Gość Kamil_TG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Rok temu uczestniczyłem w wypadku samochodowym, jechałem samochodem osobowym i doszło do czołowego zderzenia z Tirem. W skutek wypadku doszło do powiększenia(obrzęku) wszelkich narządów wewnętrznych w tym śledziony, na początku podejrzewano złamanie miednicy, lecz dzięki Bogu tego nie było. Po pobycie w szpitalu wypuszczono mnie i skierowano na konsultacje u chirurga. Chirurg skierował mnie na USG, tomografie brzucha(z kontrastem), stwierdzono że śledziona jest powiększona 142x63 i nerka zrotowana, Skierowano mnie do hematologa, po ok. pół roku i kilku wizytach, nowych badaniach USG i krwi, hematolog stwierdził iż to nie jest przyczyna hematologiczna i powinienem się leczyć u chirurga. Chciałbym nadmienić iż miałem przeprowadzane USG przed wypadkiem i wszystko było wporządku. Chirurg stwierdził iż od powiększenia śledziony nie umrę i leczenie dosłownie tydzień temu zostało zakończone tzn.brak jakiegokolwiek leczenia. Proszę mi powiedzieć czy coś mi grozi? jakie są skutki w przyszłości tego że jest powiększona? czy powinienem się jakoś leczyć? bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo nieduże powiększenie śledziony - Powiększenie śledziony ocenia się jako graniczne: 120-130 mm, umiarkowane i średnie: 130-250 mm, znaczne: powyżej 250 mm. Jeśli nie ma dolegliwości i prawidłowe są wyniki badania krwi należny tylko okresowo co około rok robić kontrolne USG. Nie trzeba tego leczyć, nie ma też związanych z tym żadnych zagrożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×