Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięty paznokieć i pęknięcie skóry z drugiej strony


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponad tydzień temu chirurg wyciął mi wrastający paznokieć. Było to wrastanie pourazowe, gdyż paznokieć wcześniej całkowicie mi zszedł i wyrastający paznokieć zaczął wrastać. Wycięta została część paznokcia od wewnętrznej strony (z tego, co się dowiedziałem od innego chirurga z drugiej strony niemożliwe jest wrastanie) oraz, oczywiście, zainfekowana część palca. Lekarz nie zaszył tej rany, kazał codziennie zmieniać opatrunek, a gazik jałowy, który miał być przyłożony bezpośrednio na ranę miał być polany rivanolem. Wczoraj, podczas zmiany opatrunku zauważyłem, że pojawiła się druga rana, od zewnętrznej strony palca. Wygląda to tak, jakby coś przebiło mi skórę. Przed wycięciem czułem ból z tamtej strony, czasem zdarzało się, że wypływała mi stamtąd ropa. Teraz bólu nie czuję wcale, ale trochę martwi mnie ta rana z drugiej strony. W przyszłym tygodniu zamierzam udać się z tym do chirurga, który wykonywał zabieg. Co to może oznaczać? Czy możliwe jest, że pojawił się taki sam problem z drugiej strony? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś to pomoże, więc opiszę dalszy przebieg leczenia. Chirurg postanowił wyciąć paznokieć, tym razem nie naruszając wału paznokciowego, a więc problemu z gojeniem z prawej strony nie było problemu. Tym razem dostałem mniejszą dawkę znieczulenia, więc czułem lekkie ukłucie w momencie wycinania. Następnie doktor łyżeczką oczyścił mi starą ranę (bolesny zabieg) i kazał mi przychodzić co kilka dni na zmianę opatrunku. W tej chwili nie mam żadnego opatrunku, stworzył się strup. Jak na razie komplikacji żadnych nie ma. A więc jeśli masz ten sam problem to nie przejmuj się, sam zabieg to kwestia 5 minut, za pierwszym razem bólu nie czułem prawie w ogóle, za drugim przeszło po godzinie od zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×