Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystające żebro


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Mam problem z lewym zebrem a mianowicie bardzo wystaje, kiedy bylam malym dzieckiem nie bylo ono az tak widoczne gdyz mialam nadwage.Jednakze od 3lat moja masa ulega ciągle zmianie na lepsze i żebro jest widoczne.Martwi mnie fakt iz dosyc często mnie pobolewa,ostatno bolalo mnie tak jak gdybym miala tam siniaki,w jednym miejscu wyczułam kulke z której (wydaje mi sie) uchodził ból. Rok temu bylam u chirurga powiedzial ze *tak sie urodzilam* poszlam wiec do drugiego ten znowu stwierdzil iz mam narosl i skierowal mnie na przeswietlenie,kiedy przynioslam je z powrotem stwierdzil ze nic mi nie jest,lecz mieszkam w malym miasteczku gdzie lekarze nie sa kompetentni więc zadzwonilam do chirurga z *wiekszego* miasta opowiedzialam co mi jest i chcialam sie umowic na wizyte oraz dostac skierowanie na tomografie lecz lekarz uznal przez telefon ze *mam tak od urodzenia i nie da sie z tym nic zrobic i mozna to jedynie wyciąć*. Chcialam wiec zapytac czy grozi mi cokolwiek z powodu wystajacego żebra? i czy jest to normalne ze niektórzy tak mają? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często występuje taka asymetria w budowie żeber, niektóre żebra lub ich odcinki mogą w stosunku do innych odstawać, taka wrodzona przypadłość. Najlepiej się do tego przyzwyczaić jeśli nie ma się z tym związanych jakiś poważniejszych objawów. Wycinanie takich zmian jest dość ciężkim zabiegiem, który czasami może być powikłany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia

Ja tez mam wystajace lewe zebro a z kolei z prawej strony delikatne wglebienie,czuje sie z tym bardzo niekomfortowo a co dopiero mowic o gorze od bikini */.Mateusz to na pewno zadna choroba,bo wiele osob tak ma -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata :)

Ja mam to po mamie - mam oba żebra wystające , bardzo. Po dziadku i mamie natomiast mam jedną kość w nodze wystającą coś w stylu haluksa czy coś ale to tylko dziedziczna wada. Więc nie martwcie się ,że jest coś z wami :) To nic takiego tylko trzeba się przyzwyczaić .:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja tez zauważyłam, ze moje lewe żebro na dole wystaje. Gdy naciskam na tą cześć ta bez problemowo schodzi w dół i wygląda jak prawe normalne żebro, można powiedzieć ze jest takie jagby giętkie lub miękkie. Mam dosyć płaski brzuch i to nie wygląda zbyt fajnie, mam 13 lat i wzrost 146, i wagę 35-36 kg. Co mam zrobić gdy żebro dosyć dużo wystaje ? */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×