Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból między nogami i nerki


Gość adam

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz zmeczony i troche rozczarowany i nie wiem do jakiego lekarza mam juz sie zgłosić. Wszystko zaczeło sie tak, rano po wstaniu czułem lekkie kłucie pomiędzy odbytem a jądrami (moszną chyba) od lat pojawiają sie nie raz u mnie bóle w tym miejscu, podczas oprozniania poczułem ukłucie i lekki ból z lewej strony pleców mniej wiecej po ich środku, ból stopniowo sie nasilał i rozszedł w okolice ponizej czyli obszar od połowy pleców do pasa poniżej zeber z lewej strony, ból był bardzo mocy prawie paraliżujący jakby napinały mi sie mięśnie takie miałem uczucie (jakby skurcz?) na szczescie mam od jakiegos czasu Ketonal wiec wziąłem dwie tabletki i conajmniej w połowie ból przeszedł wiec poszedłem do lekarza domowego dal mi skierowanie do szpitala, nie bolało mnie już tak bardzo czasami ból sie nasilał poniżej zeber przez jakis czas i przechodził, zrobili mi USG jedyna zmianą jaką wykryli byłą * UKM lewej nerki i podmiedniczkowy odcinek moczowodu poszerzone przez niewielkiego stopnia zastój, kamienia nie uwidoczniono, pęcherz moczowy pusty- nie do oceny * nie jestem lekarze wiec nie wiem ale od rana pratycznie nie sikałem bo nie mogłem tzn. jak zrobłem to bardzo mało ale ok. pózniej zrobili RTG i badanie moczu, z badania wyszło * krwinki czerwone- świerze b. gęsto zalegają * (wiec wychodziloby ze piasek albo kamień ) pozniej zjawiła sie pani lek. powiedziała ze na zdjeciu RTG była taka malutka kropeczka jak by ukłucie igłą poniżej miednicy w przewodzi tuż przed pęcherzem moczowym i zebym dużo pił dostałem no-spe, rowatinex, ketonal i ze powinno mi szybko przejść. Mijał niemal tydzień a efektów nie widziałem sikałem ciągle do butelki mocz normalny jedyne co zauważałem nie raz to takie fruwajace fusy jakby jakieś błonki przezroczyste całkiem duzo i to rano pozniej mocz praktycznie przezroczysty? bóle raz były raz nie jak były brałem ketonal jedną tabletke i przechodziło wiec nie były takie mocne (jak np. gdym miał kamień) po drugie ciągle bolało mnie w tym samym miejscu pod żebrami nie poniżej gdyby mi cos schodził to powinno mnie bolec przy sikaniu gdzieś w okolicy miednicy? Czy pęcherza? A tu nic? Wiec po 6 dniach zdecydowałem sie iśc z tymi wynikami do lekarza prywatnego, obejrzał wyniki o zdjeciu RTG powiedział że nic nie ma że ta kropeczka to nic nie jest wiec oparł sie o badanie moczu i USG swierdził że mogą byc jakies bradzo małe ziarnka czy piasek i jak ich sie nazbiera to też mogą tamować a jak sie je wysiukuje to nie wiedać ? hmm no ok, wiec do tego wszystkeigo przepisał jeszcze Trimesan i chciał konczyć. Ale jeszcze raz powiedziałem ze mnie kłuje i pobolewa pomiedzy nogami miedzy odbytem a jajkami i od juz kilku lat jakbym słąbiej sikał nie ma takiego ciśnienia jak wczesniej, przed siekaniem musze odczekać wysikuje sie po chwili chociaż mi sie chce czesto z bólem na początku takim przeszywającym jak na całym odcinku od pomiedzy nóg po samego penisa, który ustepuje w trakcie czasami zaboli pod koniec sikania i jak sie wysikam stoje jeszcze prze jakis czas bo ciągle cos jeszcze pokapuje? Lekarz zapytał czy miałęm gorrączke powiedziałem ze miałem niewysoką ok 37 a czasami mialem osłabienie, spojrzał pomyslał i powiedział zebym sciągną gacie podczas badania przez odbyt czułem moze nie ból ale takie dotykanie chyba to byłą prostata powiedzialem mu to pwiedzial ze czucie takiego dotkniecia wystarcza i ze mam powiekszony gruczął krokowy i przepisałe mi Butapirazol w czopkach i Nolicin. Pisze dlatego bo mija juz tydzień od wizyty u tego lekarza biorę systematycznie leki ktore mi przepisał w sumie zaczynało mi przechodzić objawy sie zmiejszyły już mnie tak nie kłuje i nie mam uczucia ze chce mi sie sikać oraz po wysikaniu nie czuje nadal ze mi sie chce, ale od przedwczoraj wydaj mi sie jak by znowu zaczynał cos czuc lekkie pokłuwanie pomiedzy nogami chyba prostaty tego gruczołu krokowego, zapomniałem dodać ze po wizycie u tego prywatnego lekarza zacząłem odczuwać lekki bol z odziwo prawej strony też poniżej zeber do pasa? Jak byłęm mały nie wiadomo od czego puchneła mi okolica właśnie miedzy odbytem a jajkami i troche opuchlizna wchodziłą mi na moszną mialem tak dwa razy dokładnie nie pamietam dostałe jakąś maści i opuchlizna schodziała ale od czego to było też nie wiadomo. NIe wiem co mam robić cały czas biore te leki ale lada dzień sie konczą mysle zeby sie zgłąsic znowu do tego lekarza prywatnego w przyszły po wybraniu wszystkich leków? Napisze jeszcze o innych moich dolegliwosciach moze mają jakieś powiązanie? Mogę dodać ze odkąd pamietam moje lewe jądro mnie pobolewa czasami jak ide gdzies nie wiem czy odbija mi sie od nogi czy co zaczyna boleć i przechodzi do góry nie wiem pachwiny? i tak nieraz boli ze musze stanąć bo nie mogę iść ?? poza tym jest wyżej niż jądro prawe i jakby wystaje bardziej do przodu przy lekkim uderzeniu zawsze mnie bardzo bolało i bol wchodził w podbrzusze gdzie prawe jądro nie bolało. Też już od wielu lat mam problemy z kręgosłupem boli mnie w okolicy pasa do góry czasami wieczorem nie mogę zasnąć, jak sie schyle i poźniej podnosze czasami tak zaboli ze mnie zesztywni, a czasami po prostu boli i zadna pozycja mi nie pomaga. Na koniec dodam ze jestem studentem i mam 24 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te objawy jakie Pan opisuje mogą być właśnie następstwem zapalenia gruczołu krokowego. Wskutek jego obrzeku dochodzi do ucisku na cewkę moczową, przez co może być utrudniony odpływ moczu z jednej jak i z drugiej nerki. Przez zastój moczu powstają drobne złogi, które dodatkowo zaburzają odpływ moczu. Wytwarza się błędne koło samonapędzające chorobę. Czasami, gdy przejdzie zapalenie prostaty w proces przewlekłe leczenie jest długotrwałe i wymaga stosowania przez dłuższy okres (1-2 miesięcy przyjmowania leków). W chwili obecnej może trzeba zwiększyć dawki leków lub włączyć leki o silniejszym działaniu. O tym musi zadecydować urolog. Jądra zazwyczaj są nierównej wielkości i nierówno ułożone w worku mosznowym. Następowo w czasie zapalenia prostaty może tez dochodzić do zapalenia jąder. Jeśli ma Pan dolegliwości związane z kręgosłupem należałoby wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa celem znalezienia patologii. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja mam podobny problem.Czasami mnie pobolewaja nerki.Robilem 3 razy bandanie moczu,ktore nic nie wykazalo,robilem tez badanie krwi.Lekarz powiedzial,ze wyniki sa dobre ale polecil mi lek o nazwie,,Ginjal*podobno na naturalnych skladnikach.Troche pomagalo.Bol znikal.Zauwazylem rowniez,ze mam prawe jadro wyzej od lewego.Czasami tez mam problem z oddawaniem moczu (przewaznie rano jak wstaje).Jestem szeroki w biodrach.Zauwazylem,ze prawie zawsze mam zimne biodra.Bez roznicy czy nosze spodnie pod biodrami czy wyzej biodra i tak mam zimne.Ciekaw jestem czy to ma cos wspolnego z moim lekkim bolem?? Od jakiegos czasu nie mialem tego bolu nerek(z jakis miesiac czasu)dzis poszzedlem na silownie i gdy wrocilem znow zaczelo mnie pobolewac.Czy ten bol moze byc spowodowany wysilkiem??prosze o pomoc. Mikolaj 16 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek, 33

Witam, tez mam to samo, zero cisnienia podczasz moczu, podczas siedzenia dyskomfort wlasnie pomiedzy moszna a odbytem, urlogog badal mnie 2 razy stwierdzial ze zapalenia prostaty nie ma i ze jak przyjdze jeszcze raz to psychiatra sie mna zajmie. Sprawa dosc dokuczliwa bo nie wiem co robic, mialem robiony tez wymaz z cewki moczowej na baketerie ale wszystko ok. Wyprozniam sie w miare ok, dosc dlugo to zajmuje i musze siedziec bo na stojaca mam uczucie ze cos tam sie ciagle napina i rozluznia umozliwiajac oddanie moczu. Aktualnie koncze citroxin ( 4 tygodnie) profliaktycznie bo nalegalem zeby zapisac cos na przerost prostaty. co mam robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to przerost prostaty i z tym borykam i od ponad poł roku raz boli raz nie i mysle ze do konca zycia bede sie z tym meczył wspołczoje kazdemu kto to przezywa tym bardziej jak jest w młodym wieku. antybiotyki pomagaja ale na troche wszedzie pisza ze nie trzeba sie załamywac ale to jest trudne oddałbym naprawde duzo zeby normalnie funkcjonowac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×