Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szanse przeżycia przy raku trzustki bez leczenia


Gość Natalka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzycho

Witam mnie brzuch boli juz trzy lata wycięto woreczek zolciowy 2015roku stolce jasne i luzne nie raz biegunka .Usg i tk nic zlego nie wskazuje.Jednak caly czas te opasujace bole ,lelarze nic niemowia ,do tego psycha mi siada ,cały czas myślę ze to rak trzustki mam juz dosc takiego zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Aneta

Witam. Od kiedy zachorowała moja mama na raka trzustki, ciągle walczę z zaakceptowaniem tej diagnozy, rok temu usunięto prawie całą trzustkę leczona uzupełniająco Gemzarem,  wyniki wszystko ok tylko niepokojące bóle pleców i brzucha/ podobno była zdrowa, po leczeniu i operacji. Jednak CT wykazało wznowe po pol roku leczenia, w okolicy pnia trzewnego i jest na chemi Folfox, która cięzko znosi i te okropne bóle które zabezpieczono plastrami z fentanulu. Nie mogę się pogodzić z tym, gdzieś siedzi we mnie że nie do końca było dobrane odpowiednio leczenie....mam żal, i cięzko mi się z tym wszystkim pogodzić. Trudno to wszystko oganąć, czy systemowe leczenie jezt ok, czy moze powinno się mocno dążyc i wnikać i dopytywać i drążyc temat, nie poddajac sie tylko decyzjom lekarzy.... jak mozna pomoc bardziej jak szukac jak drązyc jak walczyc z bezradnoscią???????? ps bez przezutów, a jednak wznowa.....czemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC Z GOSCIA

LUDZIE ZROZUMCIE ZE NA RAKA TRZUSTKI KAZDY UMRZE KTO GO MA, NIE DA SIE WYLECZYC TEGO NOWOTWORU, SZANSA NA TO OSCYLUJE Z PRAWDOPODOIENSTWEM JEDNYM NA 1000 ZE JAK MASZ NOWOTWOR TRZUSTKI, NAWET WE WCZESNYM STADIUM, TO PO OPERACJI ZA 15 LAT BEDZIESZ DALEJ ZYC

 

TAKIE FAKTY, TAKI STAN MEDYCYNY, TO NAJTRUDNIEJSZY NOWOTWOR DO WYLECZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×