Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamica, pęcherz i ślepa kiszka


Gość STARYWYGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Postanowiłem u was opisać sprawę aby wyciągnąć wnioski czegoś się nauczyć ,wyciągnąć wnioski Liczę że wypowiedzą się autorytety tego forum zwłaszcza lekarze Do napisania tego postu zmusza mnie też sprawa że napisałem to na forum gazeta.pl i zostałem wyśmiany piszę w puntach za literówki przepraszam 1- około 15 lipca wystąpiły dziwne objawy typu biegunka bóle brzucha bóle pęcherza objawy nietypowe 2- byłem u lekarza LR ( lekarza rodzinnego ) od razu zaproponował badanie moczu ( odmówiłem twierdząc ze zawsze mam mocz dobry ) 3- potem nasiliły się objawy więc najpierw piłem urosept potem furagine przez 4 dni 4- lekarz poszedł na urlop a objawy bardzo nie zprecyzowane zaosztrzały się pojawiały się bóle niby to jelit to po prawej stronie przezuciliśmy się na nifuragin ( na jelita antybiotyk ) 5- objawy ze strony jelit zaczeły być niby mniejsze trudno powiedzieć 6- znów wrócił lekarz i sam zgupiał ja tez bóle po prawej stronie a może tylko jelito drażliwe zaproponował badanie moczu stwierdziłem ze nie wypije kolejną biseptol to przejdzie 7- Po biseptolu zaczął mnie bardzo boleć żołądek i jelita 8 W piątek 31 lipca nie wytrzymałem i poszedłem do Chirurga stwierdził wyrostek na natychmiast do szpitala poszedłem już z rodzinką bo nie wytrzymałem na izbie wspaniały Lekarz Z Krakowa Szpital 30 kilometrów od Krakowa od razu uspokoił nie wyrostek zapalenie pęcherza i nieżyt jelit jak to na SORZE dali tylko kroplówkę z pyralginą i do domu w poniedziałek do chirurga 9- Od niedzieli mocz fatalny czrwony brunatny ból jeszcze większy 10 -W poniedziałek poszedłem do chirurga jak pana bolą jelita ti trzeba zrobić kolonoskopie ,potem mnie zbagatelizował dał skierowanie do szpitala na odział węwnetrzy na prośbę pacjenta 11- w domu narada co dalej kontakt z doktorką która mnie dawniej leczyła a teraz leczy moją pani doktor zaopiekuje się mną po co szpitala ( gdybym poszedł do szpitala też by się wydało tylko po co nerwy kazała w wtorek zrobić badanie moczu i krwi i w środę do niej 12- W nocy ból bardzo silny mocz czrwono brunatny szok nie pije nic przed badaniami 13- W wtorek rano do zaprzyjaźnionego laboratorium i badania moczu i krwi zapłaciłem 100 zł ( nieważne ) piszę dlatego żeby pokazać jakie badania robiłem 14- Wróciłem do domu i wypiłem nospe i urosept 15 -po 15 są wyniki pomyślałem jak mocz będzie dobry to szpital pewny wpadam pani mówi krew wspaniała mocz tragiczny naprawdę ucieszyłem się z wyników 16- W środę u pani doktor pani doktor stwierdziła kamice nerkową lub piasek i zapalenie pęcherza moczowego objawy bóle brzucha jelit nie dobrze 17 z lekarstw amiciklav co 12 godzon jakiś przeciw grzybiczny do tego zurawina i nospa 18- Za tydzień usg jamy brzusznej wynik dobry 19 - z wynikami usg do pani doktor nolacit przez 10 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na pewno opisane objawy wskazują na zapalenie pęcherza moczowego, zabarwienie moczu również wskazywać może na kamice, ale skoro usg wyszło dobre to raczej jest to właśnie zapalenie pęcherza i być może już powikłane. Dlatego należy przyjmować antybiotyki. Wykonać kontrolne badanie moczu po zakończeniu leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachową odpowiedź a więc wszystko wypiłem zrobiłem ponownie badania moczu wszystko ok niestety od 2 dni biegunka i bóle brzucha a najgorsze to ból po prawej stronie i od razu ma mysli ze wyrostek czytałem że każdy ból po prawej stronie to ból od wyrostka ból nie jest silny 10 do 20 % w skali od 1 ddo 100 dzis byłem u lekarza ponownie stwierdził że oprucz nieżytu mam to tez na tle nerwowym gdyż jestem bardzo pobudliwy itd a wyrostka od tak się na życzenie usuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lekarzy centrum bólu znajduje sie pępek trochę w prawo w tą stronę po której jest wątroba na środku drogi między jądrem a pęcherzem ból promieniuje do jądra i do tyłu w nocy czułem wyraźnie ze coś zchodziło z moczem odczuwałem pieczenie nie boli jak lężee w cieple itd ten rodzaj ból reumatyczno zapalny nie pulsujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to co tu piszesz to obiawy na kamice nerkowa.Miałam to saamo co ty .Musisz isc do dobrego lekarza naprawde.Przy kamicy nerkowej sa własnie takie bole i pamietaj ze promieniuje boli i po lewei i po prawej oraz styłu .W moczy miałes krew to juz mowi o tym ze masz chore nerki .Powiem ci jeszcze jedno boli cie dołem do moze sie kamyczek przedostaje przez cewke moczowa a u mezczyzn to jest długa droga zanim on wyjdzie .Jesli jest mały urodzisz go sam ale jesli jest duzy potrzeba tu zabiegu aby go wyciagnac.Obiawy prz kamienicy sa tez taki ze mozesz miec goraczke drezcze bedzie cie łamac jak przy grypie ale to juz bardziej do zaawansowanej kamienicy chodzi .Chce powiedziec ze kamien moze ci zatkac cewke moczowa wiec mocz np z jednej nerki nie bedzie schodził a bedzie sie w niej lokował pozniej dojdzie do zapalenia ropnego i wodonercze w tedy trzeba jak najszybciej do lekarza.Jesli miałes narazie mniejsze bole ale pojawia sie krew zrob badania gdzie inndziej np w innym miescie .Pamietaj ze nie zawsze lekarz znajdzie kamienia bo on moze sie schowac ja tak miałam.Dobry lekarz jest w Legnicy ordynator przyjmuje prywatnie i panstwowo oraz we wrocławiu.Mnie tez leczyli w moim miescie ale dzieki własnie temu lekarzowi zyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ta biegunka to tak jest tez przy kamienicy nerkowej zapomniałam ci napisać.Słuchaj nie wolno ci jesc ostrych posiłków oraz kwasnych .Pij duzo piwa i nie pij coli nic gazowanego za to tez pij duzo wody .Naprawde jesli mieszkasz blisko legnicy lub wrocławia udaj sie tam do lekarza lekarz jest wspaniały i dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×