Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Związek pomiędzy bólami żołądka a bólami pleców


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas gastroskopii stwierdzono u mnie reflux biliaris. Nie mam jednak zgagi, a bóle pod mostkiem. USG jamy brzusznej nie wykazało zmian. Natomiast razem z bólami brzucha pojawiają się bardziej dokuczliwe bóle pleców (na tej samej wysokości). Utrudniają mi one spanie. Nie wiem czy te sprawy mają związek czy szukac innego wyjaśnienia? Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, ale bóle są naprawdę silne, zwłaszcza po zjedzeniu, mam uczucie pełności rozrywającej żołądek od góry. Ostry ból tuż pod mostkiem promieniujący do pleców. Masz podobne objawy? Ja tez mam reflux, ale od roku bez objawow zgagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. powiem wam że mam te same objawy co wy. od 5 dni mam straszne bóle żołądka(także mostka) i ból pleców(nie mam zgagi) . byłam z tym dziś u lekarza ale nic specjalnego mi nie powiedział (pytał tylko czy nie jestem w ciąży,czy nie pale i czy zażywam jakieś tabletki antykoncepcyjne) przepisał mi receptę i powiedział że jak to nie minie to po 5 dniach mam sie do niego zgłosić. ból jest okropny ,nie można wytrzymać, nasila sie szczególnie w nocy i żadne tabletki przeciwbólowe mi nie pomagają . boje sie że to coś poważnego .. *(koleżanka mówila mi że może to być ten reflux.nie wiem co robić.*( (dodam tylko że mam 16 lat )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czasem w nocy ok. godz. 3 dopada straszny ból żoładka, pleców promieniujący do ramion i szczęk jak przy zawale serca, z bólu oblewa mnie pot, pomaga na to szklanka wody, żadnych leków. Siadam w kuchni na podłodze aby nie upaść na wypadek omdlenia. Niepokoi mnie, że to się powtarza. Poza tym nie mogę jeść czekolady, mięsa, sera żółtego, bo wywołują niestrawność z wymiotami i bóle głowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aura. Najpewniej masz chorą trzustkę lub coś z drogami żółciowymi. Nie lekceważ tego. Zrób usg brzucha, morfologię, próby wątrobowe, amylazę, glukozę i potas. Warto też by zrobić gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to nie achalazja wpustu się zaczynała u mnie tak się zaczynało w nocy budzący ból w mostku tak jak by zawał serca pomagała woda lub pepsi i tak coraz częściej, a potem coraz gorsze przełykanie jedzenia, a potem i picia, a lekarze traktują bardzo chorobę pomacoszemu i żadko ją ustalają od razu niestety.Też mnie bolą plecy na wysokości klatki piersiowej aż do żołądka nie zawsze, sama nie wiem dlaczego tak jest chyba jak zjem coś co mojemu zołądkowi już nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×