Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre bóle w nadbrzuszu, uczucie pełności w żołądku, zwłaszcza po jedzeniu


Gość Doman

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Mam pytanie. Siedem lat temu pojawiły się u mnie nagłe bóle brzucha tak silne, że nie potrafiłem nic robić, nawet myśleć było ciężko. Występowały prze okres około roku z częstością mniej więcej co tydzień, co dwa. Zwijałe się z bólu przez kilka godzin, nieco pomagało mi leżenie na lewym boku oraz branie no-spa. Ogółem leżenie bolesne, trudno znaleźć pozycję, w której boli mniej. Objawy ustąpiły na około sześć lat, ale pojawiły się znowu, około tydzień temu. Ustąpiłu na trzy dni, ale teraz juz ciężko wytrzymać, raczej nie ustępują, albo tylko ból staje się lżejszy. Jednej nocy nie wytrzymałem i udałem się na pogotowie do Irlandzkiego szpitala (mieszkam w Dublinie), gdzie pobrano mi krew i zrobiono badania. Podejrzewano wrzód, ale po badaniach lekarz stwierdził, że wyniki były super poza czymś, co wskazywało na funkcję wątroby, czyli pewnie jej działanie, wydolność. Nie mówiłem im, ale od około 3 miesięcy jestem na diecie dr Dukana, jem prawie same proteiny. Czy ograniczenie węglowodanów do prawie zera mogło być przyczyną jakichś zaburzeń? Jak sobie z tym radzić? Zapisali mi leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego i mam się zgłosić za parę dni na usg. Problem nie mija, boję się jeść cokolwiek, bo po niedlugim czasie czuję, jakby jakiś balon próbował mi rozerać żołądek od góry, ból promieniuje do pleców, odbija mi się często. Alkohol nie jest przyczyną, ze względu na dietę od dawna nie piję niczego prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zawsze po jedzeniu boli mnie żołądek, ból promieniuje dookoła niego... nawet plecy na tej wysokości mnie bolą. Jest silny a do tego czuje coś jak zgagę ale nie pali tak jak zgaga tylko mniej... Bardzo prosze o pomoc, to rwa juz 8 msc, do tego odbija mi sie. Do jakiego lekarza sie udac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jasne, mam kamienie. Tyle, że do chwili gdy założyłem wątek nie czułem niczego po prawej stronie. Ale w szpitalu poczułem jak poszedłem na usg. Zjadłem rano beztłuszczowy jogurt i znów atak, tak więc usg w bólu. Okazało się, że mam kamienie i że niedobrze, bo są małe. Podczas ataku kamienie schodzą przewodem do dwunastnicy powodując silny ból. Nie napisałem wcześniej, ale 7 lat temu miałem to samo przez prawie rok. Polscy lekarze badali mnie przez ten czas i niczego nie znaleźli, mimo iż miałem usg robione. Tak więc okazało się, że podczas każdego z kilkudziesięciu ataków wówczas rodziłem kamień. Teraz zeszło mi już może z 10. Pomiędzy tymi zdarzeniami 6 lat spokoju było. Zalecona operacja, ale spróbowałem wczoraj wieczór kuracji metodą dr Houda Clark mimo ryzyka utknięcia kamienia w przewodzie (nie utknął kilkadziesiąt razy na normalnych drogach żółciowych to dlaczego miałby utknąć na powiększonych siarczanem magnezu?). Drugie co mnie zachęciło to bliskość szpitala, do którego mnie przyjęto zaraz po usg na rezonans magnetyczny i ercp (endoskop) do któego nie doszło. W szpitalu trzymali mnie prawie tydzień. Polecam wszystkim dokładnie zdiagnozować wszelkie objawy u dobrego lekarza, nawet prywatnie. Mnie lekarze w moim miescie w Polsce olali, gdyby wówczas kamień utknął mógłbym skończyć źle z zapaleniem trzustki np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boli brzuszek

Ach te konowały. Ja też mam od dłuższego czasu problemy z nadbrzuszem. MUsze wreszcie to zdiagnozować co to jest. Nie mam ostrych boli ale nieraz ciezko mi oddychac i wrazenie rozpierania, albo jakbym mial cos wtawrde w brzuchu. *scisniety* przewod pokarmowy, nie moge duzo zjesc bo czesto od razu czuje sie pelny albo nawet na czczo jak jestem to tak jakbym wlasnie odszedl od stołu, ostatnio mi sie lekko odbija, przelewa w jelitach, burczy, troche pomagal duspatalin. bo nospa ani scopolan w ogole nie dzialaly na tą *ciezkość* rozpieranie w nadbrzuszu - zoladku?, zgagi nie mam nie mam pieczenie w przelyku ani refluksu gdyz jedzenie nie cofa mi sie do przelyku ani nie wymiotuje. czuje jakbym kamienia polknol ktory mi utkwil gdzie w przewodie, albo czasem przez godzine mi ciezko po jedzeniu, nie moge zjesc dwuch dan naraz bo zjem miseczke zupy i juz pelny, nie wszytkie objawy wystepuja na raz ale ostatni tak. A czasem w ogole czuje sie dobrze nic w brzuchu mi nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niminiamio

Ból w nadbrzuszu to nierzadko objaw nowotworu żółądka. Inne objawy tego nowotworu wypisane są tutaj: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/03/wczesne-objawy-przyczyny-oraz-leczenie.html . Polecam sprawdzić i, mam nadzieję, wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×