Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma planoepitheliale keratodes


Gość IWONA

Rekomendowane odpowiedzi

dziadziuś ma 86 lat ,lekarz stwierdził guza krtani carcinoma planoepitheliale keratodes-1-2 [m-8071/3] i wysłał pacjenta do domu,dziadziuś się dusił więc pogotowie ponownie go zabrało do szpitala,tam zrobiono zabieg i dziadziuś ma rurkę dzięki której może oddychać,pobrano wycinek po czym po 2 tygodniach nadeszła odpowiedz w formie którą przesyłam ,lekarz jest na urlopie i od nikogo nie można uzyskać informacji typu co dokładie ta nazwa oznacza .bardzo prosze o dokładny opis bo próbowałam szukać ale niestety wyrazy typu rogowaciejący,dobrze zróżnicowany ,mniej agresywny histopatologicznie nic mi nie mówią bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magda_wroc

Witam, mam pytanie które dotyczy nazwy zawartej w temacie - wiem , ze to rak złośliwy G2 , jak na razie nie ma mama nic napisane po wyniku z biopsji o przezutach (lekarz po badaniu tez mówił ze raczej nie ma na ta chwile przerzutów ) wiec czy ktoś z forumowieczek wie cos wiecej na temat tego raka ?? Jakie są szanse na wyleczenie w stopniu 2?? Mama ma 67lat i bardzo sie martwię jak to wszystko bedzie wyglądać.... :( lekarz onkolog jest raczej dobrej myśli ale nigdy nie szkodzi pytać i znac opinie innych . Z góry dziękuje za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Ale jak Pani pyta się w sprawie tego raka to proszę podać miejsce jego występowania, zasięg oraz wyniki wszystkich badań (głównie dokładny opis wyniku badania histopatologicznego), gdyż jest to zasadnicze w kwestii dalszej kliniki. Proszę podać te informacje i założyć na ten temat nowy wątek na forum i wtedy postaram się udzielić konkretniejszych odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×