Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przecięte ścięgno a rehabilitacja


Gość jakub m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jakub motyka

Witam 5 tygodni temu przeciąłem ścięgno zginacza kciuka. Operacja przebiegła pomyślnie. Wczoraj została mi zdjęta szyna gipsowa. Lekarz nie zalecił żadnej rehabilitacji, a gdy zapytałem o nią powiedział tylko, że mam ruszać palcem jak najwięcej i za 2 tygodnie przyjść na kontrolę. Chciałem zapytać czy jest to naturalne, że po takim wypadku nie ma rehabilitacji? I drugie pytanie czy decydować się na rehabilitację we własnym zakresie, a jeżeli tak to na jakie zabiegi się zdecydować?? Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc we własnym zakresie chodziło mi o udanie się do jakiegoś ośrodka rehabilitacyjnego w celu podjęcia rehabilitacji. Stąd pytanie czy wystarczą naturalne ruchy ręką czy lepiej nie ryzykować i zdecydować na specjalistyczne zabiegi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasprom@o2.pl

ja przeciołem scięgno zginacza kciuka /i trochę kości paliczka/ 4 tygodnie temu i szynę mam zdjętą - pytań do chirurga mam mnóstwo - po prostu nie zginam kciuka nie mam czucia w opuszku=napisz czy masz sprawny kciuk !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 29.05 skończyła mi się umowa a od 22.04-do 06.06.0 jestem na zwolnieniu lekarskim mam przecięte ścięgno i nie mogę ruszać kciukiem. czy muszę odbierać dokumenty czy pracodawca prześle je sam?? co z zwolnieniem mam nie sprawna rękę podnoszę coś i mnie boli jak długo mogę kontynuować zwolnienie dostałem skierowanie do lekarza lecz nie mogę się umówić a kończy mi się zwolnienie co teraz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałam przecięty zginacz głęboki palca wskazującego i od razu po operacji trochę zginałam ten palec, po zdjęciu szwów nadal go zgięłam, tylko bałam się do końca (ale czułam, że mam siłę w tym palcu, że ścięgno zszyte- przed operacją palec ani drgnął). Myślę, że po takich operacjach zakres ruchu może być ograniczony, ale jednak jakiś mały ruch powinno się palcem wykonać...Jeśli jest inaczej, to może warto sobie zrobić USG? Jak robiłam USG po urazie, to lekarz od razu widział, co tam jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×