Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka po usunięciu woreczka żółciowego?


Gość Wiktoria 20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ANIA 22.o6 .2010r

WITAM WSZYSTKICH BEZWORKOWCOW.Ja mialam usuniety woreczek i kamien wielkosci30 mm mwtoda laparoskopi.dnia8 czerwca 2010 r.jestem 2 tygodnie po zabiegu .w siodmy dzien wyjeto mi szwy.zabieg bez problemow ,tylko po zabiegu dostalam potwornych bolo pod mostkiem i bol pod prawa piers i przeszywajacyaz do kregoslupa .zaznaczam ze mam 51 lat i rok wczesniej lezalam na kardiologii i mialam wode wkolo serca.BARDZO sie wystraszylam ze cos z sercem nie tak,sciagnieto kardiologa ,robiono mi EKG,dostalam PYRALGINY ,po ktorych bol nie ustepowal ,KARDIOLOG stwierdzil ze z serduszkiem w porzadku ,tylko gazy ,ktore wpuszczaja podczas zabiegu cos mi podraznily i to bylo cos wrodzaju zapalenia nerwu miedzyzebroego,podobne objawy ,jak przy stanie zawalowym i po podaniu ketonalu ,po dluzszym czasie bol troche ustapil.PO 5 dniach wyszlam ze szpitala.CO do diety to dostalam liste co moge a co zabronione.......w. miare stosuje juz potygodniu ugotowalam sobie zupke na skrzydelku,ocztwiscie troszke mieska bez skorkimarchew ,pietruszka i kaszke manne,ilub kaszke ,kukurydziana,ktora jest bardzo zdrowa.mozna drobny makaron np gwiazdki .jem jablka surowe,banany,i 3 ,cztery dziennie truskawki ze swojego ogrodka.do potraw dodaje kminek wydaje mi sie ze pomaga pracowac jelitom.jem bialy serek i pomidorki ktore byly na liscie ze sa wskazane.biegunke mialam cos ze 2 dni ,przeszla sama,tak w miare czuje sie dobrze ,tylko nie moge sie zginac,sprawia mi bol ,chociaz ide do ogrodka to kilka trawek zawsze wyrwe.byle tak dalej .MYSLE ZE teraz CZ A S ,jest naszym sprzymierzencem i trzeba uzbric sie W CIERPLIWOSC,ktorej wszystkim z calego schorowanego serduszka zycze ,i oczywiscie Z DROWKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Pani malgorzaty- lyzke otreb pszennych wsypac do kubka jogurtu lub kefiru, odczekac ok.2 godz. i dopiero spozywac, przy tym pic duzo wody mineralnej /otreby pecznieja w jelitach dlatego musi byc woda/. Ja zjadalam te otreby 2 razy dziennie- okolo poludnia i np. na podwieczorek,. mozna zaczac kuracje od 1 lyzki a pozniej stoponiowo zwiekszac. Poprawa byla juz w pierwszych dniach zazywania otreb . Otreby zbieraja wszystkie smieci z jelit i zageszczja kal.U mnie obecnie jest dobrze ale profilaktycznie 2 lub 3 razy w tygodniu jeszcze po 1 lyzce otreb zjadam./dodam ze ta kuracje zalecilami mi gastrolog. Prosze napisac jakie sa efekty u Pani. pozdrawiam Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialam usuniety woreczek 6dni temu. Ogolnie jest dobrze tylko boli mnie brzuch i mam biegunki po zjedzeniu obiadku . Obiad oczywiscie lekkostrawny ,juz myslalam ze jestem osamotniona z takimi dolegliwosciami ale sie troche uspokoilam . Myslalam , ze lekarze cos zbabrali.Ale zrobie sobie te otreby z jogurtem dzieki ze jestescie na,tej stronie. OLA.,***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam usuniety woreczek 6 kwietnia 2009 r. i caly czas toaleta, toaleta, toaleta, powiem tak ze dziwi mnie to ze czasami jem wszystko i nic sie nie dzieje, wogole nie przestrzegam diety i wszystko jest w porzadku, natomiast zdarza sie tak ze zjadam kromeczke chleba z maslem i biegam kilka razy do toalety, nie wiem od czego to zalezy, czy zbiera sie czasami nadmiar zolci, czy moze cos innego na to wplywa ale ciesze sie ze nie jestem osamotniona w tych dolegliwosciach, tym bardziej ze mam 51 lat o osoby w wieku moich dzieci maja takie same przypadlosci, glowa do gory pokonamy te dolegliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukałam odpowiedzi na moje dolegliwości po usunięciu woreczka żółciowego i dziś znalazłam.Mam 52 lata.Przed operacja schudłam do 43kg. Długo potem miałam 45 -49. Dzis udało mi sie dojśc do 54-56kg i to waga najwieksza jaka miałam w całym życiu.Jednak jem mało jak ptaszek i nie mogę wiele pokarmow spożywać przez swe dolegliwości. Operację usunięcia miałam 8 lat temu. Od tej pory mam non stop wszystkie wyżej opisane dolegliwości. W tym najgorsze straszna biegunkę -zaczyna się od rana a kończy wieczorem.Zanim wyjdę z domu gdziekolwiek to biorę Loperamid /wiem że to nie odpowiednie rozwiązanie/ ale powstrzymuje na jakis czas. Częśto nie trzymam kału i kończy sie to nieprzyjemnym otwieraniem zwieraczy odbytu i wszystko jest w bieliźnie.Nigdy przed operacją nie miałam biegunek. Nie stać mnie na lekarzy i na eksperymentowanie lekami /mam niskie dochody ledwo starcza na życie /. Jednak obawiam sie co robić. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ja , mam biegunki od pięciu lat, wystąpiły dwa miesiące po operacji.Chodziłam do różnych specjalistów, zażywałam przeróżne leki i nic, żadnej poprawy. Od tygodnia jestem na diecie bezglutenowej i żeby nie zapeszyć, jest trochę lepiej. Czyżby nietolerancja glutenu ? Miałam robione badania w tym kierunku dwa lata temu i wyszły ujemne. Dodam, że z jogurtem też próbowałam, ale nie było efektu. Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Mario moze nalezaloby przez jakis czas uzupelniac diete probiotykami w kapsulkach , wieloletnie biegunki mogly pozbawic pani jelita dobroczynnych bakterii . Czy te biegunki sa tylko po tlustym posilku, bo wtedy watroba wyrzuca niekontrolowana ilosc zolci co tez moze byc przyczyna luznego stolca /wtedy jest zoltawy/ Przykro mi ze otreby z jogurtem u pani nie zadzialaly. Pozdrawiam Basia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedż. Nie ma znaczenia, czy jem dietetyczne czy nie, chociaż staram się unikać smażonych i tłustych, biegunka i tak była. Nadal testuję dietę bezglutenowa. Napiszę o efektach za kilka tygodni. Mam nadzieję, że pomoże. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pani Aldy! Może Pani spróbuje przez tydzień nie jeść produktów zbożowych tj.chleba, mąki, wyrobów mącznych. Przecież to nie kosztuje wiele, a może coś się zmieni na lepsze. Proszę poczytać o ,diecie bezglutenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc i jest dalsza poprawa. Są dni, kiedy nie ma biegunek, nie jestem już taka słaba . Zauważyłam, że stolce są ciemniejsze i bardziej *zwięzłe*. Chyba jednak coś ta dieta daje.Ale trzeba ją kontynuować dłużej. Maria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcę się podzielić dobrą informacją! Ta dieta naprawdę działa. Czuję sie dobrze, minęły wieczne słabości, senność, a przede wszystkim biegunki. No czasem zdarza się gorszy dzień, ale to jeszcze tak może być. Jestem już 3 miesiące bez glutenu, chleb piekę w domu, bo *lepszy*, a przede wszystkim taniej wychodzi, no i mąkę zamieniłam na bezglutenową. Nie zażywałam żadnych leków, dopiero teraz mam przepisany DEBUTIR, ale to jest nowy lek i nie do końca sprawdzony przy alergii na gluten. Odezwię się znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama jest po operacji usunięcia woreczka żółciowego, leży jeszcze w szpitalu. Od ponad 8 dni ma biegunkę, prawie nic nie je, po herbacie z kajzerką, po samej herbacie z mięty ,po marchwiance i kleiku ryżowym... praktycznie co weźmie do ust po chwili jak twierdzi zakręci w żołądku i wszystko *wyleci* kał jest bardzo ciemny, co robić? POMOCY!!! nadmienię ze mama ma 91 lat lecz sprawność 60cio latki, leczy się na nadciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk B.

Witam. Zabieg laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego, miałem w 2008 roku. Prawie od samego początku, kiedy po zabiegu wróciłem do domu, miałem problemy takie, jakie wcześniej prawie wszyscy przedstawiali. Czyli głównie uporczywe wzdęcia i męczące biegunki, po kilka razy dziennie. Skorzystałem z porad zawartych na tej stronie i od trzech tygodni wszystko wróciło do normy, no prawie. Otóż zacząłem zażywać kapsułki z probiotykami, czyli bakteriami przewodu pokarmowego. I po dwóch dniach stał się cud. Zacząłem normalnie funkcjonować. Czasami mam jeszcze lekkie wzdęcia, ale to nic w porównaniu z tym, co było wcześniej. Polecam ten sposób. Serdecznie pozdrawiam towarzyszy w doli i niedoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Kochane Ludziska. Ostatni raz na łamach forum pisałem ok. 2 miesięcy temu. Chciałem uzupełnić swoją wypowiedź o kolejne doświadczenie. Od dwóch tygodni wypiekam sam chleb, według otrzymanego przepisu. Lekko go zmodyfikowałem, według własnego doświadczenia - trochę kucharzę. I, o dziwo, chlebek działa doskonale nam mój układ pokarmowy. W jego składzie są różne ziarna, nie ma konserwantów ani innej chemii. Piekę na naturalnym zakwasie. A brzucho bardzo się uspokoił. Wcześniej polecałem probiotyki. I dalej polecam Zadziałały doskonale. Lecz z czasem, ich działanie jakby się zmniejszyło. A po spożywaniu chleba wypieczonego przeze mnie, jest super. Jeszcze trochę poczekam. Jak będzie wszystko okey, podzielę się z zainteresowanymi przepisem na wspaniały, wyśmienity i leczniczy chlebek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luty 2010 wyciecie woreczka, nie stosowalam specjalnej diety, ale uzywam bardzo malo tluszczu, moim problemem jest wlasnie mysle ze chleb i to ciemny lub mieszany, chleb z piekarni dodam. Po zjedzeniu pszennych bulek idzie jako tako, ale po chlebie wygladam jak w ciazy i czuje sie okropnie napeczniala. O dziwo po zjedzeniu chleba na zakwasie pieczonego w domu bez drozdzy i bez proszkow spulchniajacych nie czuje sie taka ,, napakowana,,. kolejna deprymujaca rzecz, nie jem wiele waze duzo, po wazeniu na wadze dietetycznej wyszlo ze mam bardzo duzo wody w organizmie, moze ktos z was wie czy wyciecie woreczka zolciowego ma cos wspolnego z zabuzeniami chormonow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy .Od tego czasu dokuczały mi biegunki po 4 razy dziennie.Nie mogłam wyjsc z domu. Pewnego razu dowiedzialam sie od znajomej ze nie moze jesc chleba na zakwasie poniewaz ma biegunki . Zastanowilo mnie to ponieważ ja tez pieke chleb.Zaczęłam kupowac chlebek i wszystko wróciło do normy, od miesiaca czuje sie swietnie .KONIEC Z BIEGUNKAMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Basiu - bardzo dziękuje za podpowiedź. Otręby z jogurtem pomogły mi bardzo szybko i skutecznie. Stosuję 2 tygodnie i dolegliwości podobne do opisanych przez Was tutaj u mnie prawie całkowicie zniknęły. Wcześniej, mimo zalecanej lekkostrawnej diety męczyłem się strasznie ponad 2 lata. Nadmiar żółci w jelitach. Lekarze twierdzili, że nic nie da się zrobić a teraz, gdy mówię że wystarczy 2xdziennie stosować otręby są zdumieni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANETA 37lat

luty 2012 jestem 2 tygodnie po usunieciu pęcherzyka żółciowego.W zasadzie czułamje sie dobrze, ale kilka dni temu przyplatala mi sie konyuzja-zapalenie mięśnia udowego i biore lek przeciwzapalny naproxen .No i zaczęło się,ból w mostku,odbijanie,promieniowanie do prawej strony z przodu i w plecach.W tym samym czasie skończyły mi sie leki przypisane po zabiegu -rowachol na rozrzedzenie żółci-mam pytanie-jak długo brac tego typu leki po zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneto, żadnych leków nie miałam przepisywanych i jak mi lekarz powiedział: *Niech wątroba się przyzwyczaja do innej pracy*. I się przyzwyczaja, całkiem dobrze jej idzie. Beato, jeśli jej smakuje to można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam napisze tylko że ,po usunięciu woreczka w Polsce nikt nie mógł mi pomóc ,dopiero jak natknęłam się na anglojęzyczny artykuł o syndromie Habba to wsztstko stało się jasne a ja myślałam że to już koniec mojego życia,ciągłe biegunki strach przed posiłkiem burczenie,przelewanie a wyniki w normie gastrolog zgonił na nerwy ,leki uspakajające nie pomagały i tak przez 6 lat,Vasosan lek który pomaga niestety jest w Polsce nie do zdobycia ale zaręczam bardzo skuteczny można go kupić na polską recepte w niemczech nasi lekarze są niestety bardzo mocno w tyle . e-majl -napisze do zainteresowanych i cierpiących.Chce mi się życ znowu!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×