Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące żebra podczas głębszych oddechów


Gość Zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona

Dzisiaj rano obudziłam się z bólem żeber po lewej stronie. Nie wiem skąd mógł się on wziąć ponieważ nic wcześniej takiego nie robiłam. Zastanawia mnie to ponieważ boli mnie podczas głębszych oddechów, skrętu czy podczas dotyku. Ból przypomina ból siniaka lub stłuczenia. Owinęłam się bandażem w pasie i jest minimalnie lepiej. Gdy siedzę maksymalnie prosto i gdy również tak chodzę ból jest mniejszy ale trudno zachować taka idealna postawę przez dłuższy czas. Czy ktoś miał już coś podobnego? Jaki może być powód takiego bólu? Przypominam że obudziłam się z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może świadczyć o samoistnym podrażnieniu lub stanie zapalnym nerwów międzyżebrowych lub jest następstwem zmian patologicznych w zakresie piersiowego odcinka kręgosłupa (uciska na korzenie nerwowe). Radzę z tym problemem udać się do lekarza. Być może konieczne będzie RTG klatki piersiowej i/lub kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Miałem dokładnie to samo, poszedłem spać i obudziłem się z taki właśnie bólem, który potem jeszcze bardziej się nasilił przy mostku i kręgosłupie... przeszło samoistnie chyba po 2 tygodniach :). A teraz mam znowu identyczną sytuacje ale przy urazie (po przekoziołkowaniu przez rower i uderzeniu w żebra). Na początku ból był umiarkowany (1-1,5 dnia) przy dotyku jak siniak ale od wewnętrznej strony żeber i raczej jakieś 8cm od mostka (mniej więcej miejsce urazu), i tak jak wtedy teraz bolą mnie jeszcze miejsca łączenia żebra z mostkiem i kręgosłupem. Paskudnie to boli nie da się spać, co się ruszę - to się przebudzam, no i z trudem przewracam, boli również przy skrętach, skonach, głębokim wdechu... Fastum nie pomaga *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie tez po obudzeniu od kilku dni mam taki ból ... dzisiaj to juz sie tak nasilił ze musialam isc do apteki po cos przeciwbolowego bo poprostu nie daje rady sie ruszac ... jak siedze czy stoje prosto nie boli ... ale przy poruszaniu, skretach czy wiekszym wdechu powietrza boli niesamowicie ... poczekam jeszcze z 2 dni moze przejdzie jesli nie to wybieram sie do lekarza bo boje sie ze moze to byc cos powaznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam tylko że od czasu do czasu to nie jest straszne nie możesz jedynie głęboko oddychać i owiń sobie bandażem z czymś to ci będzie lepiej. Ja tak miałem jak kładłem się spać , tato mi zawiązał bandażem z czymś i poszedłem spać gdy rano się obudziłem i mnie już nie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o poradę. Ja mam chodzący już ból w lewym żebrze. Miałam robione usg Nic nie wyszło. Miałam też robiona gastroskopie Nic nie wyszło - jest ok. Tylko mi pobrali 7 wycinków w kierunku celiaki. Mimo że mówił że boli mnie w lewym zebrze. Pobrali krew - ok. Co może być przyczyną takiego bólu. Jest on w jednym miejscu, później puszcza i boli dalej. Aż dochodzi do łopatki. Dajcie znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to samo mam juz trzy razy za kazdym razem przewrocilem sie wtym samym miejscu bylem na przeswietleniu wiec to co mam na dole zeber nic jak tylko srodki bolowe i obwiazanie sie bandazem elestycznym jesli zebro jest zlamane jest to straszny bol nie mozna oddychac a takie cos to tylko przetrzymac przechodzi samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×