Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracające silne bóle po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Ewa Ł.

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu miałam operowaną przepuklinę pachwinową (metoda z użyciem siatki) i, jednocześnie cierpię od lat 5-ciu na zespół jelita drażliwego (przy stosowaniu odpowiedniej diety dolegliwości całkowicie ustępują - dietę stosuję od 4 lat). Pomimo tego, bóle w dolnej części stale powracają i utrzymują się po kilka tygodni, a dodatkowo są na tyle silne, że czasami nie mogę w ogóle chodzić (chodzenie po schodach jest w ogóle wykluczone). Przy nawrotach bóli wokół blizny po operacji przepukliny pojawia się zaczerwienienie (wygląda to jak rozległy siniak po mocnym uderzeniu). Kilkakrotne badania (USG, kolonoskopia) nic nie wykazały. Przy tych nawrotach stosowałam leki przepisane przez lekarza (Diclofenac itp., które dodatkowo generowały nawroty problemów jelitowych), aż wreszcie, 10 miesięcy temu zdecydowałam się w końcu na blokadę nerwu i to poskutkowało - bóle zniknęły całkowicie, jednakże tylko na okres około 9 miesięcy (przy zabiegu gwarantowano mi, że nie powrócą przynajmniej przez rok). Od kilku tygodni bóle powróciły i stale mi towarzyszą, jednocześnie na nowo skóra wokół blizny zsiniała, a USG i inne badania nadal nic nie pokazują. Mam dopiero 37 lat, jestem bardzo zaangażowana zawodowo (praca umysłowa, biurowa), mam rodzinę (w tym troje dzieci) i chciałabym móc normalnie, w pełni funkcjonować (nie uprawiam czynnie żadnego sportu, chodzi mi o zwykłe czynności codzienne). Co powinnam zrobić? Jakie mogą być jeszcze ewentualne przyczyny tych wszystkich objawów? Czy powinnam zdecydować się na ponowny zabieg odcinania tego nerwu (ew. zastrzyk)? Jakiego specjalistę by Pan polecił odwiedzić najpierw? Jakie silne leki przeciwbólowe mogłabym stosować bez obawy o nawrót dolegliwości jelitowych? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój temat jest również nieciekawy, miałem już trzeci raz operowaną przepuklinę pachwinową z prawej strony i jednocześnie z lewej [ po raz pierwszy] też była robiona, tym razem metodą laparoskopową. Jestem miesiąc po operacji i sytuacja wraca niemal do punktu początkowego, tak jak poprzednimi razami po około 3 tygodniach można powiedzieć kończy się etap gojenia i zaczyna się etap nawracania przepukliny. Niewiarygodne , jak do tej pory nikt nie potrafi mi pomóc , nie jest znana przyczyna nawrotów . Przez miesiąc nie wykonywałem żadnych ciężkich prac domowych. Mam wrażenie że nawrót następuje w skutek napięć wewnętrznych , jednak lekarze nie podzielają mojej sugestii. Kiedy biorę leki uspakajające [ dosyć silne ] jest lepiej mniej boli, pomaga również ciepły prysznic. Może miał ktoś podobne objawy i udało mu się z tego wyjść . Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×