Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spora liczba gazów


Gość Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę o poradę, mam 27 lat. Od kilku miesięcy mam bardzo duże bóle w jamie brzusznej. Wydaje mi się, że są one od jelit. Bóle często jest z przodu, z boku po lewej stronie tak jakby nerki, na plecach, w okolicach pępka. Ostatnio miałem robione USG jamy brzusznej i lekarz wykonujący badanie powiedział, że mam bardzo dużą liczbę gazów w jelitach. Przypomniało mi się, że na poprzednich badaniach USG jakie miałem w ciągu 2-3 lat zawsze miałem ten sam problem. Od małego zawsze miałem dużą liczbę wiatrów i mogę też powiedzieć, że praktycznie zawsze jak naprężyłem mięśnie to mogłem puścić bąka, tak jakby na zawołanie. Swego czasu miałem robione RTG kręgosłupa lędźwiowego na którym też było uwidocznione jelito, w którym były ciemne obszary. Lekarz oglądający RTG powiedział, że mam straszną liczbę gazów, które gromadzą się po lewej stronie w pionowym odcinku jelita do odbytu. Czy nagormadzenie gazów w jelitach może powodować bóle? Czy zbyt duża liczba gazów może przyspieszać pasaż pokarmu? Wczoraj jak szedłem spać ucisnąłem brzuch koło pępka z obu stron i coś tak jakby strzliło w brzuchu i za chwilę puściłem bąką, który trwał bardzo długo ok. 10 sekund. Dodam, że nie mam problemów ze stolcem, nie mam zatwardzeń, czasem stolec mi się rozluźnia. Czy to może być objaw jakiejś choroby nowotworowej? Ktoś mi powiedział, że jest taka choroba co podobno nazywa się gazica. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagromadzenie gazu w jelitach zwane potocznie gazicą może powodować dolegliwości bólowe ze strony jamy brzusznej. Związane jest to ze zwolnionym pasażem jelit (pokarm za długo zalega w jelitach przez co wytwarza się gaz), a nie z ich przyspieszenie (leniwe jelita). Radzę w chwili obecnej zwiększyć czynność ruchową organizmu, dieta bogatobłonnikowa (przeciwzaparciowa - unikać głównie coli, napojów gazowanych, tłustych, smażonych potraw), leki Espumisan lub Esputicon. W przypadku braku efektu konsultacja gastroenterologiczna (możliwe wykonanie kolonoskopii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napojów gazowanych nie pijam. Głównie wodę mineralną i rano herbatę. Pasaż pokarmu mam bardzo szybki. Obiad zjedzony po pracy najczęściej wydalam na drugi dzień przed pracą - sugeruję się zmianą kału np po burakach zjedzonych w dniu wcześniejszym. Więc co to może być jeśli wypróżniam się normalnie codziennie. Treść pokarmowa nie zalega w jelitach. Czy to mogą być objawy choroby nowotworowej? Proszę jeszcze raz o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyjaciółka Martyna ma gazice najwyższego stopnia . zawsze jak sie zestresuje chodżby blachostka to gazuje to jest okropne bo zapach jest nie do wytrzymania czesto pachnie jajami, mlekiem , zbukwiala szynka, najgozej jest rano jak zje brioszke to efekt jest powalajacy chodzimy do szkoly i ona nie moze tego powstrzymac i zawsze ja biore jej gaza na swoje barki . po alkoholu jest jeszcze gozej najgorsze ze ten zapach dosc dlugo sie utrzymuje i ciagnie za nia. Kazde moje spotkanie z nia moze byc moim ostatnim. blagam pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stan z KROSNA

Arkadiuszu mam to samo....wypisz wymaluj.Jutro jadę na tomograf,miałem robioną kolonoskopie,gasgostropie,USG [choć pod innym kątem,bo miałem usunięte uchyłki na okrążnicy]Biore ....duspatalin retard 200mg,Lanzul 30 mg...pomaga,reszta dieta....otręby pszenne,płatki kukurydziane,śliwki suszone ....wszystko co bogate jest w błonnik. życze zdrowia..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś z Was jeszcze wchodzi tu czasami. Proszę napiszcie mi czy coś Wam pomogło, jak radzicie sobie. Od pół roku mam tak samo, obecnie stało się to tak uciążliwe, że dzień po dniu chodzę po lekarzach- różnych specjalizacji łącznie z psychiatrą. Nie wiem co mam robić.Wyniki kolonoskopia, gastroskopia, badania kału, test Sibo- prawidłowe. Zaliczeni lekarze gastrolodzy, proktolodzy, interniści, neurolog, psychiatra. Może komuś udało się z tego wyleczyć, lub ma jakieś propozycje jakie badania mogłabym wykonać. Bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Męczę się z tym już od 8 lat i jest coraz gorzej! jakieś 2 lata wstecz chociaż do południa brzuch wyglądał normalnie a teraz od rana jest non stop wzdęty! Wystarczą 3 łyki czystej wody i rośnie jak balon! Straciłam już jakąkolwiek nadzieję,że z tego można się wyleczyć, a stosowałam wszystko co możliwe, łącznie z dietami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×