Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie lub leczenie bliznowców (keloid)


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ten sam problem. Bliznowiec na lewym ramieniu po szczepieniu na gruźlicę :( Wstydzę się odkąd pamiętam całe dzieciństwo i teraz już w dorosłym życiu noszenia bluzek na ramiączkach, nie mówiąc już o tym że największym marzeniem jest suknia ślubna z odkrytymi ramionami :( Pomóżcie, czego jeszcze używacie? Najgorsi są ludzie kiedy robią głupią, tępą minę pytając z obrzydzeniem co to!? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam bliznowca po zrobieniu piercingu w uchu i nie wiem co mam zrobić, do kogo się z tym udać. Liczę na waszą pomoc, bo na razie jest mały, a boję się, że się rozrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam dokładnie taką samą bliznę po szczepieniu. Najpierw maści, później zamrażanie, laser punktowy... niestety nic mi nie pomogło. Z biegiem lat, moje ciało rosło, co za tym idzie -blizna również. Ja radzę sobie z tym poprzez kamuflaż plastrami compeed. Wtedy ludzie myślą ,że mam plaster antykoncepcyjny lub plaster dla palaczy. Dobre i to :) Miałam miesiąc temu zabieg wycinania guzka skórnego pod brodą, bałam się że historia się odnowi. Póki co blizna jest świeża, gruba i zaczerwieniona. Jestem dobrej mysli, że się zagoi *normalnie*. Czy może ktoś mi przybliżyć leczenie z ostrzykiwaniem sterydów w bliznowca?Czy wykonuje to dermatolog na NFZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam koleoid na uchu- 2 razy usuwany chirurgicznie i kilka razy ostrzykiwany sterydami. Efekt? Żaden. Było jeszcze gorzej ponieważ rosło jeszcze bardziej. Dopiero przeszczep kawałka skóry z posladka w miejsce ucha pomógł...blizna stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×