Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ile można żyć przy raku jelita grubego?


Gość warszawianka27

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie kilka lat mozna jeszcze przeżyć...dlatego uważam ,że nalezy dać choremu szanse walki do końca.Po jednej operacji -pare lat życia,po drugiej....wyjdzie razem klilka lat i o to właśnie chodzi.Wiadomo przecież,ze osoba ,która żyje ze swiadomością *noszenia w sobie *raka wie z czym to sie wiąże,ale wobec tego każdy z nas rodząc się powinien wg Pana jana i zuzki połozyć sie i czekac na śmierć.To chyba nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tato miał juz operację usunięcia przerzutu na nadnerczu,ale zauważam dziwne zmiany w jego zachowaniu.czy to mozliwe,że choroba nowotworowa powoduje też zmiany w psychice człowieka?moj tato stał się bardzo nerwowy...czasem opowiada co co nie miało miejsca-nigdy tak sie nie zachowywał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyto pisałem już: Twój tata i tak skazany jest na śmierć z powodu raka. Ja wiem, że trudno się z tym pogodzić. Myślę, że jego życie, ale i Waszej rodziny już zmieniło się wskutek tego całkowicie, więc cieszcie się każdym wspólnym dniem, a i pewne jest, że ojciec wycierpiał nadludzkie katusze. Przykro mi to mówić tak w ciągu roku/dwóch. czasem dłużej się to skończy. To na 90 procent niestety jest pewne. Medycyna podaje niby naukowe współczynniki 5 - letniego przeżycia, przy czym jak widzisz Twój tato ich raczej nie dożyje. Sporadycznie tylko zdarza się przeżyć nieco dłużej, medycyna uznaje to a wyleczenie - bzdura! bo i tak kończy się to wznową raka. A czym jest owe ledwie 5 lat przeżycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie,nikt nie mówi o całkowitym wyleczeniu,ale o przeżyciu jeszcze kilku wspólnych lat.Tata jest już po 2 operacjach(wykryto tez guz w głowie).Jest z nami a my z nim.Dopiero w takich sytuacjach człowiek rozumie jak mocno kocha swojego rodzica i jak bardzo brakowałoby go.Pozdrawiam wszystkich,którzy traca nadzieję!Nie traćcie,co Wam pisane to i tak nastąpi,ale może jeszcze macie czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miał pan rację,tata jest po operacji usunięcia guza w głowie,4 doby śpi,ale lekarz mówi,że powinien lada chwila sie wybudzic. ozumie co się do niego mówi,reaguje,ściska rękę,rusza nogami,ale nie może otworzyc oczu,czy taki stan może długo trwac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Należny zacząć pic mielone siemię lniane i nastąpi wyleczenie a chemia i chirurgia jedynie dostarczy cierpień i skróca życie* -bezboznik Bezbożnik, piszesz takie bzdury, że aż słabo mi się zrobiło, kiedy to przeczytałam i pomyślałam, że ktokolwiek mógłby Ciebie posłuchać ! Zmielone siemię lniane jest jedynie środkiem nie tyle wspomagającym leczenie, co po prostu ułatwiającym perystaltykę jelit ! Nie wolno leczyć tak poważnej choroby jak rak jelita grubego jedynie lnem ! KONIECZNA jest radioterapia i chemia, którą zlecił lekarz ! LEN JEDYNIE UŁATWIA WYPRÓŻNIANIE, UŁATWIA PERYSTALTYKĘ JELIT -powtarzam !!!! Na samą myśl, że ktoś mógł Ciebie posłuchać i zrezygnować z leczenia, zrobiło mi się słabo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ten co długo żyje opercji wyci

Do wszystkich tępych Janów, skąd tacy tępi ludzie się biorą. Po wygranej walce z nowotworem można żyć normalnie i długo!!!!!!! A tacy jak Jan i pani od siemię lnianego niech nie zabierają głosu w tak poważnych sprawach!!!!! A moderatorzy do roboty bo to chyba poważne forum!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie:-) sa tez choroby imunologicznie z nim tez sie da zyc:-) Moj dziadek mial raka skory( wycieli mu) i szczerze dozyl 94 lata:) a Teraz maz walczy z rakiem jelita grubegoby bylo mu tez dane tle dozyc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×