Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ile można żyć przy raku jelita grubego?


Gość warszawianka27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość warszawianka27

Jak długo osoba w wieku 91 lat majoc pieczenie i bóle w żołodku cierpioc na raka jelita grubego majoca zainfekowany zjedzony przez nowotwór żołodek do stopnia3/4 wielkości żołodka bedoca od 6 dni na kroplówce i majoca robiona po utracie krwi trasfuzje bedzie mogłą żyć .? ps miała tez wpuszczano rurke do gardła pozatym wykryli u niej 3 guzy 2wielkosci jajka kurzego i 1 wielkosci piesci lekarz mówi ze niedługo umrze ????? a pozatym złości sie ze lekarze nie dajo jej jeść tylko kroplówke pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Z powodu raka jelita grubego doszło pewnie do krwawienia do przewodu pokarmowego, w takim wypadku nie można podawać pokarmów doustnie, a jedynie kroplówki. Dodatkowe przerzuty zmniejszają rokowanie. Aby uzyskać więcej informacji najlepiej kontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można prosto odpowiedzieć na takie pytanie, zależy jaki jest stan, jaki wiek, jakie efekty leczenia, itd.. takie same pytanie jak np: pewna osoba miała wypadek samochodowy, leży w szpitalu, czy przeżyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.? Moja babcia w wieku 58 lat ma raka jelita gróbego. Miała operacje i lekarze dali jej pół roku albo rok. Czy jest jaka kolwiek możliwość żeby żyła dłużej.? Jeżeli tak to bardzo prosze o napisanie co trzeba zrobić, może jakiś cudowny lek , albo doktor.? Prosze o napisanie Z góry dziękuje * D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tato (64 lata)miał 4 lata temu operację wycięcia kawałka jelita grubego z powodu nowotworu złośliwego.Do tej pory wszystkie wyniki miał dobre,ewentualnie mieszczące sie w normie.Proszę o odpowiedź,czy nagłe podwyższenie markera z 2,4 na 12 oraz schudnięcie 4 kg w ciągu miesiąca(nie ma innych objawów)oznacza przerzuty?Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mało prawdopodobne, że przerzuty raka jelita grubego pojawiają się nagle po 4 latach od operacji. Nie można jednak wykluczyć nowego guza, który wcale nie musi mieć związku z tym poprzednim. Zalecałbym tomografię komputerową z kontrastem - brzucha i klatki piersiowej oraz kontrolną kolonoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź ,ale zastanawiam sie co lepsze,czy ujarzmienie przerzutów,czy walka z nowym guzem?Czy to jest prawdopodobne ,żeby tamto zostało zwalczone a pojawiło sie coś zupełnie nowego?Tato w momencie operacji jelita i usunięcia najbliższego węzła chłonnego,miał stwierdzoną plamkę na wątrobie i na płucu,ale lekarze nie wiedzieli czy to ma związek z nowotworem jelita i przez 4 lata kontroli te plamki w ogóle sie nie zmieniały,więc to może nie były przerzuty,ale co jest teraz?Czekamy na wynik tomografii i zapadnie decyzja lekarska co dalej,bo markery lecą *na łeb na szyję* .Miał CEA 12 a w ciągu tygodnia zrobiło się juz 14.Bardzo się boję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez 4 lata nie było cech przerzutów w kontrolnych tomografiach to nie wierzę, że nagle się pojawił. Natomiast nowy nowotwór może się jak najbardziej pojawić i to zarówno w jelicie jak i w innych narządach. CEA jest badaniem bardzo nieswoistm i w wielu krajach nie jest używany do monitorowania guzów jelita grubego. Może być np podwyższony również w guzach płuc, raku piersi itp. Tomografia na pewno wiele wyjaśni, a jeśli nie to *biegiem* na kolonoskopię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!Czy można miec nadzieję,ze to nie koniec walki z rakiem,czy jeśli pojawił się nowy guz ,to trzeba liczyc się z najgorszym?.Obawiam się,że jeśli lekarz np.zaproponuje operację ,to czy osłabiony organizm wytrzyma,tym bardziej chemia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście pomyliłam się.Czy można mieć nadzieję ,że to koniec pewnego etapu walki z rakiem,czytam co się da i czy to prawda,że podwyższające się wartości markerów mog wskazywać jedynie na jakiś proces zapalny w organizmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rak to paskudna rzecz, którą lepiej zapobiegać niż leczyć i wycinać,a le wiem że niekiedy jest już za późno ale dlatego namawiajmy wszystkich chorych na zapalenia jelit by stosowali chemoprewecncję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rak to po roku dwóch, a tylko w jednym.dwóch na dziesięć po dłuższym czasie śmierć, wcześniej czy później tak samo tragicznie się to kończy - bólem i męką i nieszczęściem bliskich i nie ma co się oszukiwać. Jest to szczególna choroba dając możliwość uporządkowania sprawa ziemskich i pogodzenia się rodzinie rodzinie z nieuchronnym. Leczymy tych wszystkich ludzi, bo i co robić, ale wynik jest zwykle tragiczny. Taka jest gorzka prawda. A cała reszta co tylko eksperymenty medyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jeszcze taki człowiek po operacji wraca do zdrowia i prawie normalnie funkcjonuje.Bzdura,rok dwa lata życia.....mój tato po operacji żyje 4 lata ze wspaniałymi wynikami,dopiero teraz pojawił się przerzut.jesli jest Pan lekarzem i tak *wspiera* ludzi to chwała Bogu ,że mój ojciec do Pana nie trafił.Trafił do wspaniałej dr Wątróbskiej,która potrafi wlac w serce chorego nadzieje-nie oszukujac go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój tata i tak skazany jest na śmierć z powodu raka. Ja wiem, że trudno się z tym pogodzić. Myślę, że jego życie, ale i Waszej rodziny już zmieniło się wskutek tego całkowicie, więc cieszcie się każdym wspólnym dniem, a i pewne jest, że ojciec wycierpiał nadludzkie katusze. Przykro mi to mówić, ale zobaczysz, że tym się to skończy. To na 90 procent niestety jest pewne. Medycyna podaje niby naukowe współczynniki 5 - letniego przeżycia, przy czym jak widzisz Twój tato ich nie dożył. Sporadycznie tylko zdarza się przeżyć nieco dłużej, medycyna uznaje to a wyleczenie - bzdura! bo i tak kończy się to wznową raka. A czym jest owe ledwie 5 lat przeżycia podczas, gdy z nowotworem jelita żyć można, gdy go się nie operuje, nie rusza nawet i 25 lat, co zdarza się gdy chorzy nie wiedzą o chorobie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje Pan,że lepiej nic nie robic i czekać na nadejście smierci?!Nikt z nas nie wie ile nam jeszcze tego życia zostało.Może każdemu z nas mniej niż tym ludziom nieuleczalnie chorym....Ja sądzę ,że psychika może zdziałać wręcz cuda,siła sugestii doprowadza do*cudownych*uzdrowień.Czemuż nie dawać tym ludziom nadziei,ich rodzinom????Sens naszego życia polega na tym ,że kiedyś odchodzimy i coś po sobie zostawiamy,ale niekoniecznie w młodym wieku,cierpiąc itp.Osoba,która w głębi duszy wierzy,że bedzie dobrze sama doprowadza do tego,że jeszcze troszkę tutaj natej ziemi bedzie z nami.Troszkę optymizmu Panie Janie.Jest Pan do bólu szczery,a to nie zawsze jest humanitarne.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że szczerość do bólu nie zawsze popłaca, ale niektórzy ją cenią ponad wszystko. I ja jestem tu właśnie aż tak szczery. A humanitaryzm, cóż jest ważny, ale na tym łez padole wcale nie jest najważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama 19 lat więc może nie wiem wszystkiego. wiem jednak, że przy raku jelit, w ogóle przy raku nie żyje się zbyt długo. Przecież wszyscy o tym wiedzą i stąd absolutnie wszyscy ludzie najbardziej chyba boją się tej śmiertelnej choroby. Ja w rodzinie i wśród znajomych miałam wiele osób chorych na raka, różne to były raki = płuc,żołądka, piersi, jądra, jelita i inne, z tego co wiem nikt nie przeżył dłużej niż kilka lat. Straszne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 19 lat więc może nie wiem wszystkiego. wiem jednak, że przy raku jelit, w ogóle przy raku nie żyje się zbyt długo. Przecież wszyscy o tym wiedzą i stąd absolutnie wszyscy ludzie najbardziej chyba boją się tej śmiertelnej choroby. Ja w rodzinie i wśród znajomych miałam wiele osób chorych na raka, różne to były raki = płuc,żołądka, piersi, jądra, jelita i inne, z tego co wiem nikt nie przeżył dłużej niż kilka lat. Straszne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×