Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięta cysta/torbiel na jajniku i płyn w zatoce Douglasa


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Przeczytam juz dosc sporo pytan forumowiczow na temat cyst i torbieli na jajnikach. Potrzebuje jednak porady. Dwa tygodnie temu bylam na wakacjach w Tunezji, odczuwalm dyskomfort, bol w podbrzuszu, odczuwalam parcie na pecherz. Myslalam,ze prawdopodobnie przeziebilam pecherz i mam po raz kolejny zapalenie drog moczowych, co wczesniej wielokrotnie mi sie zdarzalo. Po powrice do Polski, udalam sie do spzitala, gdzie zostalam przebadana przez ginekologa, i na USG wyszlo, ze z zatoce Douglasa znajduje sie dosc duzo plynu. Lekarz stwierdzil,ze plyn pojawil sie po peknietej cyscie lub torbielu na jajniku. w czerwcu robilam wszyskie badania krwi, moczu kalu i wszystko bylo w porzadku. Lekarz od razu zatrzymal mnie na pare dni w szpitalu, podawano mi antybiotyk Taromentin dwa razy dziennie.Po 4 dniach zostalam wypuszczona ze szpitala, z zaleceniem, ze powinnam zazywac jeszcze antybiotyk przez kolejne 4 dni. mam go brac do jutra. wszytsko bylo w porzadku, dzisiaj jednak odczuwam bole jajnikow. zaznacze jednak ze 27 sierpnia powiinam dostac miesiaczke. i mysle ze to moze byc tym spowodowane. jednak dzisiaj przy oddawaniu kalu, zauwazylam na bieliznie dwie sredniej wielkosci plamy krwi, ktore pochodzily z odbytu. po zalatwieniu sie, krwi nie bylo w okolicach odbytu. przeczytalam na internecie, ze plyn w zatoce Douglasa moze pojawic sie rowniez przy zaburzeniach jelitowych. czy to mozliwe ze to nie byla cysta, tylko mam jakies problemy z jelitami?wyjechalm wlansie do znajomych do anglii na 2 tygodnie i obawiam sie ze nie mam tu dostepu do lekarza. prosze zatem o jakies informacje i porade. Dziekuje. Izabela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na pewno warto przeprowadzić diagnostykę w tym kierunku. Po przyjeżdzie do Polski radzę skonsultować się z lekarzem rodzinnym, wykonać podstawowe badania laboratoryjne krwi i moczu, usg jamy brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobna sytuacje do Ciebie dzis byłam u ginekologa . to samo mam za duzo płynu lekarka powiedziala ze to preawdopodobnie wyrostek i musze isc na badanie krwi. pare dni wczesniej ginekol mi wział wymaz z pochwy i czekam tydzien na wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma Pani ostrych objawów, płyn utrzymuje się od dłuższego czasu to zapewne nie jest to zapalenie wyrostka robaczkowego. Taki płyn w zatoce Douglasa zazwyczaj pojawia się w czasie zapalenia przydatków lub po pękniętej torbieli przydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doriska

ja chodzę z płynem rok nieraz mam bóle po wypróżnieniu jest lepiej.jestem po operacji torbieli jajnika i woreczka żółciowego (5 lat) 2 lata temy miałam operacje na zrosty,mam jelito drażliwe częstoskurcze strasznie sie denerwuje skad płyn- bardzo duża ilosć) u gion wszystko ok.teraz chca mi go ściągnąć igłą dopochwowo i to bez znieczulenia -niewiem co mam robic prosze o pomoc czy jest jakies inne wyjście .marker ca 125 ok.proszę o odpowiedz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×