Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrzód na piersi


Gość ALEXXX

Rekomendowane odpowiedzi

mam 12 lat i mam coś takiego na piersi i to taka czerwona ktopka wyglonda jak wielki prysc a moja mamapowiedziała że to wrzód na piersi więc co mam robic prosze pomuszcze mi!. czy to oznacza że mam raka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie powiększony gruczoł łojowy w stanie zapalnym. Należyta higiena tej okolicy, delikatne odkażanie zmiany powinno przynieść samoistne wyleczenie się tego stanu zapalnego. Jeśli to nie poskutkuje trzeba będzie na pewno z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech,czterech lat wychodzą mi wrzody/po kilka/ na piersiach o średnicy 2-3 cm byłam u lekarza rodzinnego,ginekologa,chirurga onkologa,dermatologa i na dzień dzisiejszy żaden z lekarzy nie potrafi mi powiedzieć co jest /a zwruciłam uwagę że wychodzą mi jak zmarznę, co w moim przypadku jest normą .Mam 44 lata i do pracy dojeżdżam ok 7 km albo samochodem ,albo rowerem,bez względu na pogodę/.Może mi ktoś poradzi do jakiego lekarza mam się udać/skutecznego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny prolemz tym że ja mam na całych sutkach mnustwo wrzodów i popękane sutki boardzo mnie to czszypie i boli i nie wiem co robić boję się iść z tym do lekarza bo nie wiem czego mam się spodziewać. Prosze pomóżcie mi i dajcie jakąś odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja borykam sie od kilku lat z wrzodami na piersiach w dolnej czesci .Jak jeden zcznie zanikac to zaraz robia sie nastepne.Pani dot.miala mi dac skierowanie do poradni sutka,ale sie nie moge doczekac,nie wiem gdzie sie z tym udac do jakiego lekarza,widzac ze rodzinny nie ma pojecia.Jak przemywam zelem acne antybakteryjnym to sie zmiejszaja lub znkaja po kilku dniach ale to tylko na chwile,jesli tylko przestane na wieczor przemywac to natychmiast sie powiekszaja ,podejrzewam ze to jakies zapalenie kanalikow,pod palcami zawsze czuje zgrubiene,boje sie bo taki dlugoletni stan zapalny moze przerodzic sie w cos gorszego,robie regularnie mamografie,ale powiedziano mi ze to problem skory,blagam pomzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×