Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki na tarczycy


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda że gorące guzki są gorsze od zimnych? czy może jest odwrotnie? Mam 29 lat, jestem mężczyzną, od ponad miesiąca czułem bóle (zmiany dyskomfort, a potem ucisk) na szyi USG wykazało guzki - jest ich wiele na LEwym płacie około 4 (konglomerat) - duże do 4 cm na Prawym jeden 1 cm i jeszcze jedno pytanie - prowadzący USG lekarz rzekł, że ten konglomerat wygląda jak "błoto", jest w stanie rozpadu, co to praktycznie może dla mnie znaczyć? jestem po scyntografii i biopsji czekam na wynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 7 dni temu podczas zabaw z pania musialem nagle opuscic lozko bo wlaczyl sie wentylator a chodzi glosno wiec musialem go szybko wylaczyc po dokonanym fakcie wskoczylem spowrotem do lozka i mialem niespodzianke kobieta zlozyla nogi i uderzylem sie z calej sily w krtac , cos strzelilo , zaduzilo ale po minucie wszytko wrocilo do normy , mialem tylko jakies takie jak by obolale gardlo , wrocilem do roboty ,z zonka , poszedlem spad rabno obudzilem sie poszedlem do pracy z dziwnym czuciem w szyji jak po dotyku reka czuc zewnetrzenie ze jakas z chrzastek wskoczyla do srodka przemiescila sie , podczas polykania sliny czuc jakis bol lub dyskomfort , czasem nawet musze sie skupic zeby cos polknac , juz niedziala automatycznie jak wczesniej , wiem ze powinienem udac sie do lekarza , ala jest wielkie poniewaz mieszkam w irl , czuje sie zle isc z tym do tych baranow bo wiem jaki prowadza poziom leczenia i jest ponizej minimum , wiec powiedzcie co mam robic , i ewentulanie jak sie takie cos leczy operacyjnie , czy sie jakos wypyacha , pytam poniewaz na to pierwsze sie nie zgodze w tym kraju lub bede szukal polskiego doktora a do stolicy mam daleko i czasu bardzo malo na dojazd tam wiec chce sie upewnc czy z takimi objawami mam czekac do urlopu ktory jest w lipcu , aa i podczas skrecania glowy na boki przeskakuje mi jakas chrzastka z gory dzieki za odpowiedz jak jakas dostane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o interpretację opisu usg - jesteśmy w trakcie oczekiwania na wizytę u specjalisty. W prawym płacie tarczycy dwa guzki hipoechogeniczne wym. 10x6 mm i 9x7 mm nie wykazujące przepływu naczyniowego w biegunie górnym oraz lito-płynowy o wym 8x6 w biegunie dolnym. W części bocznej prawego płata guzek tkankowy z niewielkimi zmianami wstecznymi z bogatym przepływem naczyniowym o wym 17x20 mm. W lewym płacie centralnie guzek hipoechogeniczny o śr 6 mm oraz normoechogeniczny o wym. 8x4 nie wykazujące przepływu naczyniowego. Wymiar płata prawego 14x16x43 mm bez największego guzka, lewego 19x20x44, cieśń o wysokości 3 mm. Sa to wyniki dla mężczyzny w wieku 24 lat. Wyniki morfologii, OB oraz hormony tarczycy w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×