Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mammografia wykaże czy torbiel czy guzek w piersi?


Gość Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki Usg i biopsji piersi pokazywałam lekarzowi chirurgowi ,który sugerował wycięcie zmiany .Dał mi skierowanie na mammografię , ale z wynikami najwcześniej moge się dostać w styczniu.Bardzo sie denerwuje czy wyniki mammografii jakoś pomogą w ustaleniu czy torbiel i nie będzie potrzeby operacji.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mammografia jest badaniem bardziej czułym i swoistym od usg. Pozwala ocenić tkankę gruczołową lepiej. Jednak usg bardziej pomaga odróżnić zmianę litą od torbielowatej. Na wyniku usg, który był przedstawiony wcześniej lekarz sam nie był pewien. Proszę na razie zrobić mammografię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź .Mammografie już zrobiłam a jej opis to :piersi tłuszczowo-gruczołowe bez mikrozwapnień z obecnością zagęszczeń birads 2..Czy ten opis określa czy to jest torbiel czy guzek?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka

Mój wynik mammografii piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej.w piersi lewej w miejscu centralnie jest zagęszczenie o średnicy 10mm,i również zaburzenie architektury birads4 Czy to zmiana złośliwa???? mam51 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EDYTA 2009-04-13

BADANIE USG PIERSI PROSZE O PORADE . Piers o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym .W piersi lewej na godz 2 torbiel o wym 4x2mm,na godz,4 grubościenna torbiel o wym,6x4mm, na godz.11torbiel o wym 6x4mm, na godz, 7 zmiana hypoechogenna o wym ,8x4mm-FA. Wpiersi prawej na godz. 7 torbiel o wym 4x2mm, na godz. 10 torbiel o wym. 13x6mm. przewody mleczne nieposzerzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w sutkach mają cechy zwyrodnienia włóknisto-torbielowatego. Ewentualna biopsja cienkoigłowa zmian największych, a szczególnie zmiany hypoechogenicznej w piersi lewej (zmiana podejrzana o gruczolakowłókniaka). Dalsze postępowanie w zależności od wyników biopsji. Oczywiście wynik trzeba skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo proszę o poradę byłam niedawno na usg i mam takie wyniki: W sutku prawym na godz. 11:00 torbiel 7mm, a na godz. 7:00 śr. 4mm. W sutku lewym na godz 2:00 guzek dysplkastyczny o utkaniu tłuszczowo-włuknisto torbielowaty śr 7mm, na 12:00 podobne śr 5mm, po za tym w lewym sutku drobne torbielki rzędu 3mm, przewody mlekowe nieznacznie poszerzone. Bardzo proszę o poradę co mam teraz zrobić i co oznaczaja te wyniki badania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc. Wyczułam sobie guzka na piersi. Dostałem skierowanie na usg i zrobiłam. Wynik. Pierś prawa o budowie gruczołowej. na godzinie 12 widoczny torbiel 4mm, na godzinie 10 widoczna torbiel 3mm. N godzinie 8 ok 3 cm od brodawki widoczny hipoechogeniczny nieregularny obszar z przestrzeniemi płynowymi wymagający weryfikacji w badaniu BACC o wymiarze 9mm x 5mm. W dole pachowym widoczny węzeł chłonny z zatoką tłuszczową długości 10mm. Za dwa tygodnie mam biopsje. Ale do tej pory się zagnębię biorąc pod uwagę że pewnie jeszcze z tydzień będę czekała na wynik. Co oznaczają te wyniki usg??? Bardzo proszę o pomoc. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×