Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym boku pod żebrem po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

28.07.2009r miałam usunięty pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową. Po operacji czułam się cały czas świetnie nie miałam żadnych bólow, rany się pięknie zagoiły temp. do dnia dzisiejszego jest 36.stopniC. 18.08.2009r troszkę pokosiłam trawę na działce, zjadłam mały kwiatuszek kalafiora gotowany na parze i chudą zupę- fasolę szparagową. 19.08.2009 poczułam ból w prawym boku pod żebrem. Czy to możę być przesilenie koszeniem trawnika? Czy zjedzenie w/w jarzyn?(Po zjedzeniu czułam się bardzo pełna tak jak bym za dużo zjadła. ). Czy poczekać może przejdzie ten słaby ból, który jest do wytrzymania czy udać się do lekarza (jeśli tak to do jakiego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dolegliwości mogą być spowodowane przesileniem mięśni brzucha (długi czas nie były uruchamiane), ale także i nieprawidłowa dietą. Fasolka szparagowa (podobnie jak fasola, groch, kapusta) powoduje wzdęcia i jest przeciwwskazana (przynajmniej przez pierwszy miesiąc po zabiegu) po cholecystektomii. Niech Pani powoli dozuje wysiłek fizyczny utrzyma jeszcze dietę przez tydzień do dwóch, a bóle nie powinny występować. W razie nasilenia bólów lub ich nieustępowania kontrola u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po usunięty pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową 14.08.09 rany zagoiły się świetnie. Odczuwam lekki ból od około 3 dni z prawej strony pod łukiem żebrowym po spacerze. Czy to normalne 2 tygodnie po zabiegu? Niepokoi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×