Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Sebastian

Zrośnięty napletek z żołędziem i domowe sposoby leczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian
Mam 16 lat. Moim zdaniem mam poważny problem osobisty i nie wiedziałem do kogo mam się zwrócić dlatego pisze do Pana. Gdy miałem 14 lat byłem u lekarza na bilansie i stwierdził, że napletek się nie zsuwa. Napisał skierowanie do chirurga, do którego poszedłem. Chirurg ściągnął napletek do końca i kazał naciągać w rywanolu i smarować, a po tyg. czy dwóch przyjść na kontrole. Ale mnie to bolało wiec ściągałem tylko do granicy bólu i znowu się zrosło, a nie chce nikomu o tym mówić. Gdy naciągam napletek schodzi z żołędzia do 2-2.5 cm a potem napletek jest zrośnięty z żołędziem do okoła białą powłoka. Nie chciałbym z tym iść do lekarza, bo to wstydliwe. Chciałem się zapytać czy istnieje jakaś maść czy płyn przy pomocy, którego można by to było wyleczyć osobiście w domu. A jeśli nie to do jakiego lekarza mam się zwrócić i ile by to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Nie ma innej możliwości tylko ponownie trzeba udać się do lekarza, najlepiej w Twoim wieku już do urologa. Wcześniej trzeba uzyskać do niego skierowanie od lekarza rodzinnego. Oczywiście konsultacje i leczenie jest bezpłatne (w ramach NFZ). Wszystkie te czynności trzeba wcześniej uzgodnić z rodzicami. Urolog po badaniu zadecyduje czy jest możliwość leczenia zachowawczego (maści – najlepsze dostępne na receptę) lub też trzeba ten stan operować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość seba
Ja też mam taki problem i się boje pójść z tym do lekarza. Mam takie pytanie czy jak chirurg obcina tą skórkę czy to boli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Oczywiście, że nic to nie boli. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gość
A gdy napletek zakrywa całego penisa i jest z nim połączony przy samym czubku . Wówczas co z tym zrobić?Czasem szczypie po oddaniu moczu . brak problemów w czasie seksu . W czasie podniecenia penis jest normalny , ale przy spoczynku maleje i to bardzo, czy jedyne wyjście to operacja usunięcia napletka . Trochę się krepuje bo mam 25 lat i nie wiem co dalej mam robić Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Taki stan jak Pan opisuje wskazuje na stulejkę. Jedynym skutecznym sposobem jest leczenie operacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość
Dziękuje Panu bardzo za wyjaśnienie,. jeżeli to jedyne wyjście to nie długo będę musiał się udać do chirurga by ten problem usunąć. Moje jedne jeszcze pytanie czy po usunięciu stulejki ,czy wszystko becie jak należy , czy mam się martwic małym rozmiarem penisa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość
A co zrobić jeżeli napletek zszedł prawie cały z żołędzia ale na końcu jest niby sklejony (zrośnięty).Czy to przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rafał
mam 13 lat (14 skończe 23 kwietnia)i mam ten sam problem co Sebastian czy tak samo mam się zgłośić do urologa czy gdzieś indziej??mam także inny problem jeżeli tak to troche wsytdze powiedziedz o tym tacie a czy to samo nie przejdzie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość makro
ja mam 23 lata i dla mnie tez to jest wstydliwe po zsunieciu napletka zrosniety jest z czubkiem az do zsuniecia za żoładz, boli mnie podczas uprawiania seksu ale tylko na poczatku przy wkladaniu tak przez kilka ruchow potem juz jest dobrze i mnie nie boli ogolnie jak stoi przy zsuwaniu to boli... nie wiem co mam z tym zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jacek
Czesc. JA tak samo mialem ta biala powloke i nic nie mowilem zamknelem sie w lazience i oberawalem to troche bolalo jak sie nadrywa a potem to nic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość krzysiek
witam wszystkich! mam 22lata i mam ten sam problem. i zastanawiam sie nad zabiegiem zeby to usunac, tylko czy długo sie na to czeka? i czy prywatnie można to zrobic u urologa*?czy trzeba isc do chirurga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pawełł
Witam. mam 18 lat i maly problem... a gdy Mój penis jest w *zwisie* nie ma problemu aby sciągnac napletka ale gdy juz dochodzi do wzwodu moge sciągnąc tylko lekko bo boli,, czy to stulejka ? a jak tak to w jaki sposob da sie to wyleczyc nie udajac sie do lekarza ? Pociągnac raz a mocno ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość michał 13
mnie penis tez nie chce schodzic w caŁOości . i niewiem czemu ? jakby skórka była za mała ... a jeszcze żoładź jest jakby taką skórką przymocowany i nie moge go wyprostować */ mam dopiero 13lat ! mamj poczekac jeszcez ? co mam robic? błagam POMÓŻCIE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Witam, Mam 16 lat i mam problem z zrośniętym napletkiem z wędzidełkiem ze strony wędziłdełka. Gdy penis jest w stanie spoczynku to nie ma żadnych problemów tylko gdy jest o wzwodzie przy ściąganiu napletka mogę go zsunąć tylko trochę poza żąłądź. Blokuje go dosyć cienka warstwa skórki taka. Ostatnio miałem bilans i nic doktor rodzinna mówiła że wszystko jest ok. Jednak denerwuje mnie to. Czy da radę to jakoś urwać lub przeciąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
mam podobny problem, za żołędziem jak próbujesz pociągnąć skórke, żołądź jest ciągnięty przez skórke, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jakub
musisz troche mocno nacisac przy kapieli ale z umiarem. I tak p 2 3 tygodniach mozesz to sobie urwac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Damian
Witam.Mam podobny problem do waszego z tym że u mnie napletek jest zrośnięty punktowo w jednym miejscu z żołędziem.A gdy mam wzwód napletek schodzi tylko do połowy żołędzia.Nic nie boli wszystko jest ok.Strasznie mnie to krępuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janek
Mam takie pytanie. Czy to jest zabieg czy operacja? Po prostu ide nacinają ten kawałek skórki i ide do domu? czy to kwestia leżenia w szpitalu i tak dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maciek
Witam mam jedno nurtujące mnie pytanie , czy po takim zabiegu może zostać blizna ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Oleeek
`Elooo Mam 13 lat i jak mój penis jest w spoczynku bez problemu i bólu ściągam napletek z żołędzia. Ale Gdy już jestem podniecony czyli mi *Stoi* próbuje ściągać naplet ale zchodzi do połowy a nieraz jak na siłe robi to zchodzi do samego Końca ale skóra ta pod żołędziem ( nie pamiętam jak to sie nazywa ale chyba więdzidełko ) jest tak napreżona że robi się lekko biała czy to jest normalnę? Aaaa. zapomniałbym jeszcze jak ściągam jak mi *stoi* to czuje jak by napletek taki sztywny jest to napewno ie jest stulejka ponieważ dużo na ten temat czytałem i wgl.A po lewej str żoędzia mam lekko zrośnięte! Prosz was pomóżcie odpiszcie ponieważ się bardzo wstydze! Poszedłbym do lekarza ale nie wiem czy to w moim wieku jest normalne.Poprostu napiszcie co t jest i co mam zrobić Prosze!!!Nikomu bym nigdy takiego czegoś nie życzył bo to nie jest miłe a koledzy normanie jak im *stoi* ściągają napletek! Bardzo mnie to załamuje i boję się że w przyszłości nie Będę mógł normalnie uprawiać seksu!*( PROSZE O MĄDRĄ ODP. I SZYBKĄ !*0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonim
Witam. Mam problem . Mogę całkowicie ściągnąć napletla nawet podczas erekcji i bez bólu . Lecz zoladz połączony jest z napletkiem taka skórką mała i cienka . Gdy bardzo mocno ciągne w dół to staje sie ta skorka biała I lekko boli. Zastanawiam sie czy pomoże coś tak jak wyżej napisał kolega ściąganie ile sie da podczas erekcji i w ciepłej wodzie. Nie chciał bym zabiegu bo musiał bym mówić rodzicom a to wstydliwe. Cześć tato mam stulejke , bez sensu. Nie wiem czy np mógłbym sam naciac ta skure albo coś . Czekam na odpowiedz . Pozdrawiam . Ps mam 16 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość GallAnonim
Witam.Mam 14 lat i mam tak zrośnięty napletek, że niemogę go ściągnąć.Niemam problemów z załatwianiem się.Co mam zrobić?*------Jest to wstydliwe. */

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dawid
witam mam 15 lat (16 kończę we wrześniu) jestem prawie pewny że mam stulejke lecz, gdy byłem u lekarza to mnie pomacał ściągnął napletek (bardzo bolało) i powiedział ze jest wszystko ok. próbowałem metody z rozciąganiem i trochę pomogło ale tak jakby wędzidełko jest za krótkie i wyciąga skórę spod napletka, co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lukasz
ja rozciągałem i pomogło troche jeszcze pare tygodni imoże będzie spoko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.