Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne wypróżnienia, papowaty stolec


Gość Witold

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 29 lat.O czym świadczy taki papowaty stolec? Co jakiś czas mam właśnie taki stolec. Nie jest to biegunka, nie jest wodnisty. Nie ma kształtu normalnego stolca. Ale wychodząc z odbytu i wpadając do muszli zbija się w wielką bryłę. Robiłem nawet badanie na krew utajoną. Wynik ujemny. Wydaje mi się, że taki stolec robi mi się jak jestem zdenerwowany, ale nie jestem do końca przekonany, że to stres na to wpływa. Jeśli stolec jest normalny to ma normalną konsystencję, jest twardy i wydaje mi się, że ma dobrą średnicę. Czy to jest objawem jakiejś choroby? Ja bardzo się boję raka :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej brak tu niepokojących objawów. Często bywa, że stolec zmienia swoją konsystencję w zależności od stanów emocjonalnych czy też diety. W razie niepokoju można skonsultować się jeszcze w tej sprawie z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panu bardzo. Jeśli byłby Pan jeszcze uprzejmy odpowiedzieć mi na 1 pytanie, które mi się nasunęło. Przypomniało mi się, że czasem stolec moim zdaniem ma dziwny wygląd. Jest on w jednym kawałku, ale pierwsza część jest twarda i okrągła, a druga część (są one ze sobą połączone) jest innej konsystencji, taka pomiędzy normalnym stolcem a papowatym. I w tej papowatej czasem pojawiają się niestrawione reszty pokarmowe (kawałki buraków, pomidorów, skórki z owoców). O czym to może świadczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×