Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to nowotwór? ból w dole brzucha


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytanie. Co jakiś czas boli mnie w dole brzucha. Częściej po lewej stronie. Czy zakładając najgorsze, że mam nowototwór na jelicie grubym to taki ból od guza może się nasilać pod wpływem stresu?? Bo tak u mnie jest. Im więcej o tym myślę to więcej mnie boli. Zauważyłem, że jak się denerwuję i stresuję to boli mnie mocniej. Czasem nawet zauważyłem, że mnie tak jakby bolało i piekło tam na dole w biodrze, miednicy po lewej stronie. Dokładnie jakieś 2 cm jak skóra z biodra przechodzie przez kość biodrową na brzuch. Czy tam znajduje się jelito grube? Wiem, że internet to nie lekarz, ale znalazłem, że mogę mieć raka w esicy (poziomym odcinku jelita w dole brzucha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli czujesz w tym miejscu ból to raczej wskazuje to na obecność przepukliny pachwinowej. Najlepiej zgłosić się do lekarza rodzinnego, który po wstępnym badaniu pokieruje do odpowiedniego specjalisty. Wzrost poziomu odczuwanego bólu występuje pewnie na tle psychicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czasem mnie też boli w okolicach pępka lub na plecach. Czy to wtedy też może być przepuklina pachwinowa? Najczęściej jednak w dole biodrowym. Jak się diagnozuje taką przepuklinę i jak ona się mogła zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linka. Jednak nie zaobserwowałem na ciele uwypukleń, ból nie nasila się w czasie kaszlu ani przed,w i po wypróżnieniu. Ból jedynie nasila się jeśli zacznę się tym martwić i szukać na internecie. Czasem też czuję taki ból w okolicy pępka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×