Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskomfort układu pokarmowego


Gość Katarzyna86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna86

Hej. Czy ktoś ma takie objawy jak ja od jakiegos czasu. W zależności od dnia odczuwam dyskomfort np w esicy. W innym dniu czuje coś w zstępnicy. Innym razem jest to parcie na stolec. Innym razem odbija mi się często. Czasem mam wzdęcia połączone z wiatrami. Czasem mam takie kruczenie w odbytnicy lub jakiejś innej części jelita. Czasem mam pulsowanie w jakiejś części jelita (taki jakby ruch perystaltyczny). Czasem jest to kłucie w dole biodrowym po lewej stronie. Czasem kłucie jest po lewej stronie koło pępka. Czasem rano jest mi niedobrze.Czasem z biegiem dnia napinają mi się powłoki brzuszne po lewej stronie. Opisałabym to jakby napięcie mięsni. Bardzo rzadko zdarza się połączenie dolegliwości. Jeżeli już występuje to najczęściej mam słabsze objawy, np delikatne kłucie w dole biodrowym i np jest mi niedobrze. Robiłam badania krwi i moczu i mam wszystko w normie. Wypróżniam się reguralnie. Nie mam śluzu i krwi w stolcu. Czasem mam niestawione kawałki jedzenia np. ziarna z pieczywa. Czasem jest mniej twardy stolec. Robiłam test na helicobacter za pomocą domowego testu płytkowego. NIe mam tej bakterii. Do jakiego lekarza powinnam się udać? Czy może to być na tle stresowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. Dolegliwości rzeczywiście mogą być na podłożu psychogennym i świadczyć o zespole jelita drażliwego. Żeby jednak to stwierdzić trzeba wykluczyć patologię morfologiczną w zakresie jelit i żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna86

Tzn ze jest taka choroba ktora daje objawy od przełyku (żołądka), aż do odbytu? Nie mam tu na myśli zespołu jelita drażliwego tylko chorobę dużo poważniejszą. Co Pan ma na myśli pisząc patologię morfologiczna? Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie z ginekologiem. To moze byc endometrioza.Mialam takie same objawy 15 lat temu.Lekarz zdiagnozowal Zespol Jelita Drazliwego. Do dzisiaj cierpie z powodu mylnych diagnoz lekarskich.Badz czujna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×