Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w lewym dole żeber


Gość Monika L.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat. Często kiedyś miewałam bóle w dołku mostka, na co brałam Lanzul (nie bardzo działało). Teraz boli mnie, kłuje i ściska u dołu lewego żebra. Przy obracaniu w lewo i schylaniu się - mam przeszkodę czasem, bo tak mnie boli, jakbym miała jakąś narośl w środku z lewej strony i za nic nie dam rady się obrócić i to samo czuje z tyłu. Do tego dochodzą prawie codziennie problemy z oddychaniem, duszenie i ból przy wdechu i wydechu do końca, ucisk jakbym miała słonia na klatce piersiowej. Czasem jakby na chwilę drętwienie ręki, ale nie wiem, może mi się wydawało. Nie mogę spać na tej stronie, bo mnie boli. Po lewej stronie to raz, a po prawej stronie to samo. Ściski, ból, ale wysoko, pod ramieniem, zaraz jak zaczyna się mostek z prawej strony. Z tymże mam odstającą łopatkę tam, więc nie wiem czy to ma coś wspólnego z bólami lewej strony. Bo jak mam ból łopatki to już mi nic nie pomoże, wyprost czy schylanie, dla mnie to koniec dnia, bo jestem sztywna, pieczenie takie z tyłu, że szkoda gadać i potem właśnie jak już ten ból minie, zaczyna się ból z przodu to kłucie itd. W październiku ub. roku robiłam prześwietlenie płuc, ale lekarz nic nie mówił, więc chyba dobrze. Jestem nerwowa bardzo, byle głupota może mnie niespodziewanie wyprowadzić z równowagi. Mam zaparcia. Co drugi dzień lub rzadziej mogę coś wydobyć. Piję zieloną herbatę i chyba ona chociaż może tyle zdziałać. Czy ktoś potrafi to zdiagnozować, do jakiego specjalisty się udać i czy są groźne takie bóle, może ktoś wie co mogą oznaczać? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Lekarze pierwszego kontaktu, jak chodziłam wcześniej mówili, żeby się nie denerwować i jeść regularnie i taka przepychanka. Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Bez badania trudno ocenić czy przypadkiem dolegliwości w tym wypadku nie są związane ze zmianami w obrębie kręgosłupa szyjnego. I stąd brały by się bóle ręki, łopatki. Trzeba jeszcze jednak wykonać usg jamy brzusznej oraz rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Skierowanie na badania uzyska Pani od lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×