Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miedniczka nerki prawej rozdęta z brzeznym zakontrastowaniem


Gość Paweł Elbląg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Elbląg

Witam, rok po usunieciu lewego jadra bylem na tomografii komputerowej, czy moglbym sie dowiedziec wiecej na ten temat z opisu ? Prosze o odpowiedz bo mam watpliwosci. Wątroba o jednorodenj densyjności z widocznym w obrebie 4 segmentu drobnym najprawdopodobniej zwapnieniem, wzmaciajacym sie po kontrascie. Peczerzek zółciowy cienkościenny, drogi zólciowe nieposzerzone. Trzustka, śledziona w normie. Nerki o jednoczasowym wzmocnieniu kontrastowym.Miedniczka nerki prawej rozdęta z brzeznym zakontrastowaniem. Moczowod prawy nie ulegl zakontrastowaniu, nieposzerzony. Nadnercza w normie. Gruczoł krokowy w normie. Widoczne drobne węzły chlonne wewnatrzotrzewnowe do wielkosci 7x5 mm. Uwidoczniony układ kostny w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oceniać to badanie nie znając poprzedniego (myślę, że miał Pan wcześniej robione TK). Najbardziej niepokoi zastój moczu w nerce prawej spowodowany zapewne utrudnionym odpływem moczu na poziomie początku moczowodu - to wymaga pilnej interwencji urologicznej (pilna konsultacja) Zmiana w wątrobie raczej jest łagodna o typie zwapnienia (może po miejscowym zapaleniu) Węzły chłonne wewnątrzotrzewnowe nieznacznie powiększone, niecharakterystycznie dla przerzutu (wtedy węzły chłonne zewnątrzotrzewnowe). Być może to też jakiś odczyn na stan zapalny jelit (np. w przeszłości). Trzeba ten wynik oczywiście skonsultować z onkologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×