Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak kręgosłupa a rehabilitacja


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Na rehabilitację skierował mnie ,,lekarz neurolog - specjalista rehabilitacji*, który wcześniej dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny oraz na tomografię głowy. Lekarz ten wie o tym schorzeniu. Wie również o tym, że w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu są drobne ogniska płynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam syn mój również ma naczyniaka w odcinku TH4 kręgosłupa, czekam teraz na decyzję jakie leczenie zostanie zastosowane-operacja jest bardzo ryzykowna bo grozi paraliżem, nie wiem jaką mam podjąć decyzję, naświetlanie tzn. radioterapia celem wysuszenia naczyniaka.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj Tato ma naczyniaka kregoslupa, dokladnie miedzy dyskami w okolicach lopatek.Podobno rosnie i raczej konieczna bedzie operacja. Moze jednak krio-lub laseroterapia bedzie skuteczniejsza? Prosze o namiary na jakos placowke lub lekarzy zajmujacych sie owa terapia. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanki i koledzy tez mam naczyniaka jamistego th3 th4 o wielkosci 4mm tak wykazał badanie rezonans a w odcinku szyjnym kwiaka naczyniak jest z krwawieniem do rdzenia raz mnie sparaliżowało na 2 godziny czterokończynowo byłem w lublinie u profesora tomasza trojanowskiego gdzie zrobił mi badanie angiograficzne potwierdziło sie ze to naczyniak jamisty ale który ustępuje ma wielkość 1mm wszystko fajnie nie trzeba operowac ani embolizować tylko ze umieram z bólu leżę od 3 miesiecy teraz rehabilitacja ale to tez nie proste bo jak naczyniak zacznie krwawic to mnie sparaliżuje może ktoś to przeżył prosze o rade jak sobie poradzic z tym bólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz

Też mam naczyniaka wnasadzie luku na poziomie Th10.Niewiem jak ztym bólem mam sobie poradzic.Poradzcie jakie cwiczenia robic na ten odcinek .Właśnie niewiem czy od tego naczyniaka mnie boli.Do jakiego neurochirurga sie udać z tym problemem lub lekarzy ktorzy sie tym problemem zajmuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie włodzimierzu z doświadczenia wiem ze rehabilitacja nie zawsze wchodzi w gre ale jeśli juz to tylko rehabilitacja neurologiczna ale o tym co pan może robić powinien panu powiedzieć neurolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy naczyniaku w kregosupie miał ktoś z państwa robione badanie scyntografie.Na czym polega te badanie .Bo dostałem skierowanie na badanie od ortopedy.Bo przy rezonansie wyszedł mi jakiś naczynak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, chciałbym Wam przede wszystkim napisać dobrą wiadomość - znam osobę, która z naczyniakiem w odcinku szyjnym (ok. 7 mm) żyje już parę lat. Owszem, co jakiś czas pojawia się ból, paraliż (jednej albo drugiej dłoni), osłabienia, ale gdybyście ją zobaczyli nie uwierzylibyście w chorobę. Przede wszystkim trzeba ograniczyć wysiłek fizyczny!!! Diagnozami też się zbytnio nie przejmujcie - bo materiału do badania nie pobiorą, a co tak naprawdę jest w kręgosłupie to nikt nie wie. Nie dajcie się zwariować. Trzymam za Was kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich byłem w klinice u profesora trojanowskiego w lublinie jeśli chodzi o naczyniaki nigdzie lepiej tego nie zrobią chyba że w berlinie została u mnie przeprowadzona angiografia w śród rdzeniowa diagnoza naczyniak jamisty th3-th naczyniak jest zaopatrywany w krew przez tętnice lewą z th10 a prawą th8 nie operowalny i nie nadający się do embolizacji boli mnie jak cholera mam dość co chwile mam rehabilitacje neurologiczną jest lepiej ale nadal boli w marcu tego roku naczyniak pękną zostałem sparaliżowany cztero kończynowo przez3 godziny diagnoza lekarzy leżec przez 3 miesiace a potem już nie wstałem dopiero profesor trojanowski się za mnie wzioł byłem w gliwicach sosnowcu w krakowie zakopane wszędzie kreska niech umiera i przypadkowa osoba dała nam namiary a był to policjant przy kontroli w katowicach pozdrawiam pana wojtka i tak się dostałem do lublina tam miałem badania jak należy w innych szpitalach mi nawet nie zaproponowali angiografi ani nawet co robić pytałem o rehabilitacje to nawet nie wiedzieli co powiedzieć profesor trojanowski powiedział jasno rehabilitacja bardzo ostrożnie polecam lublin mogę podać namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darku to nie jet duży naczyniak ja miałem dużo większy ale z czasem się zmniejszył im mniejszy naczyniak tym mniejsze prawdopodobieństwo wlewu do rdzenia i paraliżu a już tak rola naczyniaka że boli to jego zadanie...Pani Renato o to adres Szpital Neurochirurgi ul.Jaczewskiego 8 Lublin numery tel podam pani na gg 24118486 Tomi proszę pisać może pani zobaczyć sobie opinie o prof.Trojanowskim on jest konsultantem Krajowym i Europejskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz

Czy ktoś by mi mógł udzielic rady . Czy mój naczyniak jest duży . I jak go leczyć. Ato badanie bylo zrobione 2012.08.14 Badanie MR kręgosupa piersiowego wykonano w sekwencjach T1-T2-zależnych i STIR w przekrojach strzałkowych osiowych. Nierowne zarysy blazsek granicznych tzronów kręgów odcinka dolnego-guzki Schmorla.Drobne osteofity krawędzi trzonów. W kręgu Th10 w tylnej częśći trzonu i nasadzie łuku po stronie lewej widoczne jest ognisko wysokosygnałowe,nie saturujące się w obrazach Fat-Sat o wymiarach ok 15x20mmi drugie ognisko 8mm w trzonie kręgu Th4 o podobnym sygnale- obraz charakterystyczny dla naczyniaków. Na poziomie Th8/Th9 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z towarzyszącymi osteofitami tylno- bocznych krawedzi trzonów uciskają worek oponowy,bez cech ucisku rdzenia kręgowegoi bez konfliktu korzeniowego. Prawidłowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów międzykregowych. Obraz rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym prawidlowy. Czy ktos by mi mógl doradzic jak leczyc odcinek piersiowy kregosupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj odebrałam wynik RM TH3 i wyszło, że widoczne jest ogniski po podaniu kontrastu o wielkości 17mm. posiada cechy naczyniaka. Czy to podlega jakiemus dalszemu badaniu, czy samo zaniknie tak jak czytałam w w/w wypowiedziach? prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Natalii. A czy odczuwa pani jakieś bole w odcinku piersiowym kręgosupa .Te naczyniaki same nie znikną . Trzeba chociaż raz do roku robić badania kontrolne i sprawdzić czy czasami sie nie powieksza.Rezonas magnetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebralam wynik z rezonansu i mam *Dyskretne łukowate wygięcie kręgosłupa lędzwiowego w lewo z niewielką rotacją osiową kręgów w lewo. Spłycenie prawie zniesienie fizjologgicznej lordozy lędzwiowej. Obniżenie wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych krążka międzykręgowego na poziomie L4-L5 i w mniejszym stopniu na poziomie L5-S1 na skutek ich zmian degeneracyjnych. Na poziomie VL4-VL5 widoczna jest duża przepuklina centralno-lewostronna z częściowym wpadaniem jądra miażdzystego która uciska worek oponowy oraz obustronnie korzenie nerwowe, ale głównie korzeń nerwowy lewy. Ponadto w obrębie trzonu kręgu VL2 widoczne jest hyperintensywne ognisko w obrazachT1 i T2 zależnych o śr. około 16mm o cechach niewielkiego naczyniaka.* Robilam rezonans w czerwcu prywatnie i nie mialam ucisku na korzenie nerwowe i naczyniaka a czułam się o wiele gorzej, teraz mam rezonans gorszy a czuję się lepiej? W sierpniu neuro skierowal mnie na operację, i teraz już chciałam może odmówić, ponieważ boli mnie o wiele mniej niż wtedy, ale teraz po rezonansie????, mam watpliwości, bo tej chwili pracuję, bo nie mam ciężkiej pracy, trochę chodzę, troche siedzę, prawie nie dzwigam. Czy usunięcie przepukliny, nie tylko usunie oczywiście dolegliwości bólowe, ale nie będzie kregosłup ulegał skrzywieniu. W tej chwili nie wygladam ciekawie, kuleję, jedno biodro mam wyżej, po prostu jestem teraz krzywa, niesymetryczna a nie byłam taka wcześniej. Czy dłuższe czekanie na oper. może pogorszyć *kręgosłup*. Bo słyszałam też że te operacje nic nie dają, ale jednocześnie łykanie tabletek przeciwbólowych na dłuższą metę też nie wyjdzie na zdrowie. Po prostu mam mętlik w glowie. A czy ten naczyniak tak jak sie nagle pojawił też tak może nagle zniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pani Alicji. Niech pani sie przejedzie z tym wynikiem do do Dr .Harata do Bydgosczy albo do konina do Dr Sokala neurochirurga..Zależy z skad pani jest. ,Nie ma za czym czekac.Ja mam naczyniaki 2 Th 4 I Th10 .Ale nie grożne. Ja byłem z tymi wynikami U tych lekarzy .I kazali mi sie rehabilitowac A pani jakies odczuwa bóle i czy pani przechodziła jakas rehabilitacje.Warto sie z tym wynikiem przejechac. Ja bym na pani miejscu pojechał . Zycze pani zdrowia, i Powodzenia.Jak by pani chciała numer do tych lekarzy to noge pani przysłac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odebrałem dzisiaj taki wynik mr i przyznam, że zdziwiło mnie złamanie tej blaszki, sam naczyniak chyba też nie jest mały ale o tym wiedziałem. Zastanawiam się, czy mogę jutro iść do pracy. Użyty kontrast: Gadovist 9.00 ml Opis badania: Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego z podaniem kontrastu Badanie wykonano w sekwencjach T1 FSE, STIR , T2 frFSE w płaszczyźnie strzałkowej, T2 frFSE, T1 frFSE w płaszczyźnie poprzecznej oraz po podaniu kontastu w T1 FSE w płaszczyznach strzałkowej oraz poprzecznej. Dane ze skierowania: W badaniu TK- ognisko w trzonie L5 osteoblastoma?/ atypowa hemangioma? Niewielkie lewostronne skrzywienie kręgosłupa- widoczne na skanach pilotowych. Wysokość trzonów kregów prawidłowa z nierównościami blaszek granicznych kregów Th12, L3, L5 Dehydratacja z obniżeniem wysokości krążków międzykregowych na poziomach L4/L5 i L5/S1. Na poziomach L2/L3 oraz L3/L4 niewielki bulging krążka m-k. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna protruzja tylna wpuklająca się dokanałowo do 6 mm , zwęża oba kanały korzeniowe modelujac nerwy rdzeniowe oraz uciska i skupia nici ogona końskiego wewnątrz worka oponowego na niewielkiej powierzchni. Wymiar A-P worka oponowego na tym poziomie wynosi 6 mm. Wewnątrz trzonu L5 struktura opisywana w badaniu TK o wymiarach 20x15x15 (APxCCxSD) - o podwyższonej intensywności sygnału w sekwencjach T1,T2, ulegająca częściowej saturacji w STIR. Po podaniu środka kontrastowego nieznacznie wypełnia się w części górnej- obraz odpowiada najpewniej naczyniakowi o dużej zawartości tłuszczu. Blaszka graniczna górna trzonu kręgu L5 uległa wgnieceniu przez wpuklający od góry się krążek m-k. Na poziomie L5/S1 bulging krążka miedzykregowego wpukla się na około 3 mm do kanału kręgowego modelując worek oponowy, obustronnie przewęża kanały rdzeniowe i uciska nerwy. Wymiar strzałkowy na tym poziomie worka oponowego wyniosi 11mm. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykregowych Stożek rdzeniowy widoczny na poziomie L1/L2. Sygnał uwidocznionego odcinka rdzenia kręgowego prawidłowy. Innych zmian nie uwidoczniono. Wnioski: Zmiana ogniskowa trzonu L5 odpowiadająca najpewniej bogatolipidowemu naczyniakowi. Złamanie górnej blaszki granicznej trzonu L5 z powodu osłabienia struktury kostnej trzonu. Dyskopatia na poziomach L4/L5 oraz L5/S1 z uciskiem nerwów rdzeniowych.Stenoza kanału kręgowego na poziomie L4/L5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×