Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyczyna bólów pod podbrzuszem, wyrostek?


Gość pawiust

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawiust@wp.pl

Witam serdecznie Ostatnio od 2 tygodni bolało miejsce pod podbrzuszem z prawej strony i nadal boli jednak tylko w przypadku ucisków danego punktu. Nie miewam wymiotów, nie mam gorączki ani żadnych innych problemów. Tak więc postanowiłem się wybrać do lekarza rodzinnego. Lekarz zbadał dane miejsce: ucisną punkt bardzo mocno przez co odczułem niesowicie mocne ukucie, Kolejno ponownie powoli uciskał to miejsce ból lekko się natężał po czym puścił nagle, poczułem nagłe zwiększenie bólu.. Tak więc po krótkich oględzinach stwierdził iż jest to ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Zostałem wysłany do szpitala tam przeprowadzono badania moczu, krwi,EKG, zdjęcie rentgenowskie oraz jakieś inne pośrednie związane z krwią (nie znam się na tym). Jednakże wszystkie wyniki nic nie wykazały, ból nadal pozostał. Doktor stwierdził iż wyrostek mógł się źle ułożyć w moim ciele dlatego wyniki nic nie wykazują, Chirurg ten zasugerował mi przeprowadzenie operacji polegającej na otwarciu brzucha metodą tradycyjną aby sprawdzić co tam się dzieje, niestety szpital ten nie posiada odpowiedniego wyposażenia oraz doświadczenia do metody laparoskopowej Tak więc nie wyraziłem zgody na przeprowadzenie takiego zabiegu. Teraz moje pytanie co mam zrobić, gdzie mogę przeprowadzić naprawdę profesjonalne badanie aby wiedzieć co mi jest. Ewentualnie gdzie mogę spodziewać się najlepszego zabiegu metodą laparoskopowa opartej na długoletnim doświadczeniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja proponowałabym zrobić albo tomografie albo rezonans magnetyczny są to bardzo szczegółowe badania i może one coś wykażą. Mnie na Usg wychodziło że mam zapalenie wyrostka robaczkowego również miałam bóle w prawym dole biodrowym ale wyniki badań krwi miałam kiepskie.Dopiero tomografia wykazała że mam chorobę Leśniewskiego-Crohna.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawiust@wp.pl

Bardzo dziękuje za poradę jednakże koszta poniesienia prywatnych badań są przerażające. Czy jest możliwe uzyskanie skierowania na takie badania od lekarza pierwszego kontaktu ? Tak aby nie ponosić kosztów ?? Wracając do mojego zdrowia. Pojawiły się delikatne bóle w lewym miejscu gdzieś 4/5cm nad pępkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawiust@wp.pl

Dzisiaj kolejny dzień udręki bóle coraz bardziej się uwidoczniają pod pępkiem z 2 cm w prawo oraz nad pępkiem 4cm z prawej strony z 3 cm od żebra ale to zazwyczaj gdy leże. Cała noc nieprzespana. :/ Dziwi mnie iż w czasie wizyty w szpitalu doktor który chciał przeprowadzić na mnie eksperyment po prostu nieodpowiednio mnie potraktował, nie dał mi żadnych rad, wskazówek na temat tego problemu. *( Mało tego jeszcze zbulwersowany wykrzykiwał że 2tygodnie bólu to po kolejnych 2 to coś zgnije. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Rzeczywiście w takim wypadku dobrze by było wykonać tomografię komputerową. Takie badanie na pewno mogą wykonać podczas pobytu w szpitalu. Lekarz rodzinny również może wydać takie skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawiust@wp.pl

właśnie udało mi się odebrać kartę wypisową z szpitala. Proszę o analizę specjalistyczną, czy faktycznie po tych badaniach jedynym wyjściem była sugerowana mi przez pana Dr. operacja polegająca na otwarciu jamy brzusznej metodą tradycyjną? Bo jeśli nie to jest to niezgodne z prawem. na podstawie Art. 31 ust. 1, (Prawa pacjenta określone o ustawie o zawodzie lekarza) Wyniki BADANIA : http://img525.imageshack.us/img525/6395/28384828.jpg Aktualnie staram się o skierowanie na badania za pomocą tomografi komputerowej. Dzisiaj ponowna wizyta u lekarza, jednak tym razem pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawiust@wp.pl

Właśnie jestem po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu, niestety nie otrzymałem skierowania na Tomografie komputerową, lekarz stwierdził iż ból się zmniejszył od ostatniej wizyty, tylko z czego on to mógł wywnioskować, zrobił kilka ucisków na brzuchu jednak tym razem delikatniejszych, mówiłem iż nadal odczuwam ból jednakże wcześniej musiałem ucisnąć dane miejsce aby czuć ból teraz jest to już stałe odczucie. Nie otrzymałem skierowania do żadnego specjalisty po prostu mam czekać i obserwować. Czy tak powinien postępować lekarz.......? Co mam teraz zrobić, czekać na śmierć.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta

masz szczescie ze lekarz pierwszego kontaktu w ogole Cie zbadal -- u mojego syna stwoerdzil --ze to grypa jelitowa -- a wyrostek juz mu ugnił !!!!! Na szczescie pojechalismy na ostry gyzur -i tam rozpoznali ze to wyrostek !!!!! -- i natychmast na stól !!! wynik badania krwi CRP -270 a nowrma jest 5 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kinga Warszawa

Mój problem polega na tym ,że od trzech dni mam kujący ból brzucha w okolicy wyrostka , wczoraj byłam w szpitalu i zbadali mnie zrobili usg , mocz (jak to lekarz powiedział jestem zdrowa), wszystko byłoby w porządku gdyby nie ten ból . dalej się boje bo przeczytałam wiele wypowiedzi ludzi ,że mieli podobnie a potem ten nieszczęsny wyrostek :( proszę o odpowiedź ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×