Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Choroba Leśniewskiego-Crohna, drenaż ropnia a przetoka jelitowa


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat.W zeszłym roku zdiagnozowali u mnie chorobę Leśniewskiego-Crohna,w tym roku w maju trafiłam do szpitala z silnymi bólami w prawym dole biodrowym, po zrobieniu TK z kontrastem okazało się że mam ropnia na jelicie,podano mi antybiotyki,po czterech dniach ropień szybko się zaleczył.Po wyjściu ze szpitala miałam miesiąc spokoju,po jakimś czasie pojawiły się przypadłości bólowe i w okolicy prawego dołu biodrowego pojawił się bolesny guz.25.07.09 znowu trafiłam do szpital po zrobieniu TK z kontrastem okazało się że jest ropień poza jelitem.Zalecono konsultacje chirurgiczna 29.07.09 miałam wykonany drenaż ropnia dren miałam przez dwie doby następnie został usunięty ranka goiła się dobrze bez treści ropnej po kilku dniach wróciłam do domu.Po tygodniu rana otworzyła się pojawiła się ropa a po dwóch tygodniach pojawiły się wyciek masy kałowej naprzemienny z ropą.Po konsultacji z chirurgiem okazało się że prawdopodobnie zrobiła się przetoka na jelicie p.doktor stwierdziła że tak się zdarza i odesłała mnie do domu kazała mi trzymać dietę bezresztkową[ryby,mięso,galaretki,kisiel}wydzieliny nie jest dużo ale ja jestem przerażona czy tak może być czy przetoka może sama się zamknąć?czy nie zagraża to mojemu życiu i zdrowiu.bardzo proszę o odp.i pomoc bo naprawdę nie wiem co mam robić.dziękuję .Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli treści kałowej jest dużo, może to być wskazanie do zabiegu. Na pewno po zaleczeniu obecnych dolegliwości musi Pani poddać się leczeniu choroby, aby złagodzić lub zahamować proces chorobowy. W przypadku choroby LC przetoki zdarzają się często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko co znaczy jeśli masy kałowej jest dużo?Mnie pojawia się to to przejściu gazów przez jelito wtedy wypływa tyle co na całym gaziku[5na5]dzisiaj jeszcze doszedł piekący ból w pachwinie.Ja mam mieszane uczucia natomiast mój lekarz uważa że tak się zdarza.Co do zahamowania choroby jest ciężko brałam już sterydy,imuran,pentase i w sumie po lekach czułam się tak samo.Jeszcze chciałam zapytać jak to się dzieje że masa kałowa wydostaje się przez ranę a nie dostaje się do wnętrza brzucha czy otrzewnej nie mam o tym zielonego pojęcia więc moje pytanie może wydać się dziwne.Jeśli jest to możliwe to proszę o odpowiedz.dziękuję.Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×