Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny ból poniżej żeber na środku, rak żołądka?


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 29 lat i mam takie pytanie. Odkąd pamiętam (od lat dziecięcych) podczas uciskania brzucha w różnych miejscach zawsze na środu brzucha zaraz poniżej żeber (dołek?) odczywałem w tym miejscu coś innego - nie jest to ból, ale jest to inne uczucie przy ucisku. Nigdy mi to nie przeszkadzało do czasu, aż kolega nie zachorował na raka żołądka. Wystraszyłem się tym i od tego czasu odczuwam to bardziej i zaczęło mi się (przynajmniej tak mi się wydaje) więcej odbijać. Być może jest to na płaszczyźnie psychogennej, ponieważ wcześniej miałem już podobne przypadki z woreczkiem żółciowym i jelitem grubym. Albo jest to początek jakiejś choroby. Czy powinienem udać się do lekarza? To dziwne uczucie potrafię zwiększyć jeśli ucisne brzuch w tym miejscu i będę chciał tak jakby wcisnąć *wnętrzności* pod żebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno określić co się dzieje. Trzeba wybrać się z tym problemem bezpośrednio do lekarza. On zadecyduje o ewentualnych badaniach dodatkowych (np. USG jamy brzusznej czy też gastroskopii). Oczywiście takie objawy mogą mieć podłoże psychogenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Miałem robione USG i nie wykazało żadnych zmian. Lekarz powiedział, jak u noworodka. Jeszcze taka rzecz mnie nie pokoi. To dziwne uczucie jest tylko przy pierwszy i czasem drugim ucisku potem to jest wszystko OK. Czy może to być nowotwór żółądka lub przełyku we wczesnym stadium? Proszę jeszcze raz o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×