Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Perforacja wrzodu żołądka


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jestem po perforacji wrzodu zołądka.mialem 2 gastroskopie i wyszlo mi gtratis antralis a lekaze mowia ze wszystko ok i dali mi 2X na dobe controloc 40mg i nadal bolo z dnia na dzien coraz bardzien mam nudniosci zawroty glowy zgage.Lekaze w moim miescie mowia ze to po operacji.Przez bole nie sypiam cale noce,brzuch mam napecznialy strasznie trasznie,obiawy sa coraz gorsze.boli brzuch.zoładek boli tez po prawej stronie pod zebrami bol jest taki:5sec zaciska ze ni emozna nawet nic mowic z bolu potem 30 sec ulga i tak przez jakies od 5 do 20 min.bole w nadbrzuszu a straszne:(.mam 18 lat operacja byla w kwietniu 2009 roku stosuje sie do diety wrzodowej.rzucilem palenie nie pije alkocholu i napojow gazowanych,mysle ze odrzywiam sie w miare tak jak powinienem,nie jadam fast food-ow(od operacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon współczuję Ci , ja mam zapalenie żołądka już od pół roku i meczę się tak jak Ty - bóle mam non stop - jak odpusci to za parę godzin powraca -jeszcze nie wiadomo czy to się da wyleczyć- może spróbuj pić siemię lniane - wielu osobom pomogło - ja zaczynam próbować bo farmakologia nie działa niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Byłem u innego lekaza i zmienil leki i odrobine lepiej al etez nie za fajnie:(tarm sie pic te siemie ale jest paskudne!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie moge sie zmusic ale staram sie odrobine chociaz.Lekaz powiedzial mi ze moge nawet pizze i mc*donalds jesc po perforacji i pyroloplastyce nie wiem czy mu wierzyc ale z drogiej strony to byla klinika *WIM* w Warszawie wiec moze sie nie myli lekaz.jak moze cie to wy moze mi pomozecie czy moge wypic jedno piwo raz na jakis czas poniwaz mam niespełna 18 lat i czeka mnie 18-stk ai chodze na imprezy i nie moge nawet coli pic:(chociaz jedno piwko czy mi nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja również jestem po perforacji wrzodów żołądka mam 21 lat w tym roku operację miałem 23 marca 2011! Nie odczuwam puki co już żadnych dolegliwości stosuję się do diety i również odstawiłem alkohol i papierosy! Polecam wypijać siemię lniane naczczo zaraz po wygrzebaniu się z łóżka... jest to świetna ochrona żołądka, często pomaga a z pewnością nie zaszkodzi! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do alkoholu to jeśli już to raczej wódka! Takie dostałem zalecenie od lekarza jeszcze w szpitalu, wiadomo młodzi ludzie chcą się czasem pobawić wypić z przyjaciółmi ale piwko nie jest dobrym pomysłem, po pierwsze jest wysoce gazowane do tego pobudza wydzielanie soków trawiennych co w naszym przypadku nie jest przyjemne! Ja jestem świeżo po operacji więc przy spotkaniach piję sok pomidorowy, ale Ty Szymon możesz sobie pozwolić na jakiegoś drinka od czasu do czasu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jestem po perforacji wrzodów.Było to 8 lat temu.Resekowano mi wówczas częsciowo zoładek i wykonano zespolenie.Oczywiście rzuciłem wtedy papierochy i napoje wyskokowe.Około 2-3 lat stosowałem dietę i wszystko ok.Potem zacząłem wprowadzać stopniowo mniej zdrowe jedzenie czyli pizze,jakies smazone potrawy itd a teraz zupełnie nie zwracam na to uwagi.Jadam wszystko.Oczywiście nie nalezy przesadzać z wielkosciami porcji.Lepiej 5 razy dziennie albo i 6 ale mniejsze porcje.Alkoholu staram sie nie naduzywać ale było parę imprez gdzie popłynałem.Nie ma zadnych oznak.Refluksu nie mam.leków nie stosuję.Na poczatku był jakis Controlog,omeprazol itd ale obecnie bez wspomagaczy :) kolega dobrze napisał.Jak juz cghcesz cos wypić na rozweselenie to najlepsza wódka ale czysta.Nie drinki tak jak Ci doradzał tylko zwykła czysta.Piwo i wino raczej nie jest wskazane.szklanka w lecie nie zaszkodzi ale balety przy ognisku z kolegami gdzie nosiło się browar transporterami raczej niech odejdą do historii. Siemię lniane jest bardzo dobre.Pij ile dasz rady !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×