Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel pajęczynówki


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Wykryto w maju u mnie na TK torbiel pajęczynówki 43x20 mm nie wiedziałem co to jest potem mialem EEG i RM. EEG zostało wykonane ponieważ miałem migrenowe bóle głowy mroczki (błyski w oczach) lekarz neurochirurg chciał sprawdzić czy nie mam padaczki ku jego zdziwieniu jak stwierdził wyszło to bardzo dobrze znaczy nic niepokojącego. Więc czekało mnie jeszcze badanie RM. Wyszło w nim : W przednim biegunie płata skroniowego po stronie lewej torbiel pajęczynówki o wymiarach 45mm x22mm (pomiar w płaszczyźnie poprzecznej) Cechy hipoplazji w obrębie płąta skroniowego po stronie prawej. Mózg i móżdzek bez zmian ogniskowych. W sekwencji DWI bez cech obecności świeżych zmian niedokrwiennych. Układ komorowy nieposzerzony nieprzemieszczony względem linii pośrodkowej, Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Hyperstosis frontalis. Proszę o jakąś opinie na ten temat ponieważ musze czekać jeszcze ponad miesiąc na wizyte a nie wiem co jest ze mną a bardzo sie denerwuje i ciagle myśle o tych wynikach. Ewentualnie proszę o jakiś namiar do kogo można namisać. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Hyperstosis frontalis oznacza nadmierny rozrost kości czołowych. Ze względu na torbiel pajęczynówki w prawym płacie zachodzą zmiany wtórne spowodowane brakiem miejsca w puszcze jaką tworzą kości czaszki. Dolegliwości są przyczyną torbieli pajęczynówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat . Badanie tomografią komputerową wykazało u mnie torbiel pajęczynówki w tylnym dole czaszki o wymiarach 2,3 mm x 1,5 mm .Od pewnego czasu mam zawroty głowy , uczucie ucisku w głowie i jakby rozlewającego się płynu w czaszce ,strzela mi w głowie cały czas . Czasami mam dzwonienie w uszach i robi mi się ciemno przed oczami lecz tę dolegliwość miałam dopiero trzy razy.Czy te dolegliwości , które opisałam są niebezpieczne dla mojego zdrowia lub życia? Kiedyś miałam same świadectwa z paskiem a od roku mam problemy z koncentracją i bardzo spadłam w nauce. Z góry dziękuję za odpowiedź . Lekarz rodzinny powiedział mi że to nic takiego. Co mam zrobić , te objawy stają się już coraz bardziej męczące . Z góry dziękuję za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Torbiel pajęczynówki jest bardzo niewielka i nie powinna wywoływać takich dolegliwości jak Pani opisuje. Raczej nie ma nic wspólnego z objawami. Radzę w tej sprawie konkretnie skonsultować się z neurologiem. On po analizie wyników badań zaleci odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryto dwa lata temu u mojej dziewczyny torbiela jest to koszmar totalny. Towarzysza temu Bardzo silne bole glowy wraz z nerwoym zachowaniem a przedewszystkim w sytuacjach lekowych chwilowe utraty swiadomosci, wymazanie nie ktorych chwil calkowice z pamieci bez powrou. Jak z walczyc czy poddanie sie operacji przyniesie porzadany skutek pozbedzie sie tego pasozyta?Czy podczas operacji moze byc tak ze po przebudzeniu osoba moze przestac widziec calkowicie?Czy potomstwo moze odziedziczyc ta chorobe poprzez geny? Prosze pomozcie mi niewiem juz co mam robic jak z tym zyc czy istnieje sposob zeby sie tego pozbyc calkowicie jak to zrobic nie chce stracic Ukochanej osoby nie dlugo chcemy sie pobrac zalozyc rodzine Blagam Prosze pomozcie mi co mam zrobic z tym paskodztwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×