Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jasny/biały stolec po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata, przed tygodniem miałem wykonany zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego z powodu licznych, nie wielkich złogów. Na drugi dzień po zabiegu zacząłem się wypróżniać, były to dosyć częste(1-2 dziennie), luźne niemal wodniste stolce normalnej barwy. Zabieg był wykonywany w poniedziałek, a ja od czwartku do dnia dzisiejszego(niedziela) nie wypróżniałem się. Ponadto w piątek oraz w sobotę miałem dosyć intensywne bóle ulokowane w środkowej części jamy brzusznej, na wysokości przepony(?), żołądka. Chcę dodać iż nie do końca nazwałbym to uczucie bólem, może prędzej bardzo nieprzyjemnym uczuciem. Początkowo sądziłem iż tak odczuwam ból, przekąsiłem coś zgodnie z dietą i mijało, ale na krótko. W sobotę to już nie przynosiło efektu. W dniu dzisiejszym wypróżniłem się bardzo jasnym(szarym/białym) stolcem o dosyć zwartej konsystencji. W sieci znalazłem informację iż może to być normalne w okresie krótko po zabiegu, ze względu na to że żółć nie dostaje się do jelit(?) i tłuszcze mają taką barwę... Po jakim okresie czasu powinienem się tym przejąć tym, zasięgnąć opinii lekarza pierwszego kontaktu? Ponadto chcę dodać iż mój mocz ma intensywny kolor pomarańczowy, wręcz lekko brązowy, wiem że to ma związek z bilirubiną. Co robić? Martwić się, badać, czy może przeczekać?? Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że mocz jest ciemny, a stolec jasny może to świadczyć o żółtaczce typu mechanicznego. Radzę pójść pilnie na kontrolę do lekarza prowadzącego. Trzeba będzie wykonać badania laboratoryjne z krwi celem określenia parametrów wątrobowych, a być może także USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczysław

Przeleciałem internet w sprawie *białego stolca* i jestem przerażony wiedzą medyczna na ten temat. Nigdzie nie trafiłem na wyjaśniającą odpowiedź o powodzie tego zjawiska tylko jakieś pogaduszki ??? Lekarze, czy wy coś wiecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×