Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz (bąbel) w dolnej części penisa


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 14 lat i od wczoraj w dolnej części penisa rośnie mi olbrzymi guz, bąbel, pęcherzyk (nie wiem jak to nazwać) wielkości ok. 0,5 cm. Rano był mniejszy i czerwony, dzisiaj po przyjściu ze szkoły jest siny i dużo większy. Boli przy dotknięciu, jest on osadzony na skórze. Wcześniej, przez dłuższy czas miałem w dokładnie tym samym miejscu bezbarwną krostę, która trochę bolała tylko przy mocnym ściśnięciu, ale się nią nie przejąłem, miała tylko na czubku minimalną czarną kropkę. Powiększyła się ona kilkukrotnie w ciągu jednego dnia. I tutaj tkwi moje pytanie, czy ten guz sam zejdzie czy muszę udać się z nim do lekarza? Czym on w ogóle jest i czy mam się go obawiać. Jeśli ma pan wątpliwości mogę wysłać zdjęcie samego guza. Proszę o szybką wypowiedź i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno o tym fakcie należy poinformować rodziców. Prawdopodobnie doszło do zaczopowania jakiegoś gruczołu typu łojowego lub potowego (w tej okolicy jest ich bardzo dużo) skóry prącia z następowym ostrym stanem zapalnym. Najlepiej udać się z tym problemem do lekarza, który po zbadaniu postawi rozpoznanie i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Zaniedbanie tego może doprowadzić do wytworzenia ropnia, którego leczy się już zabiegowo (bolesny proces). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie 14 lat i mam to samo tylko ja mam czerwonom bombelke i leje mi sie ropa czy cos i blagam pomurzcie mi nie pokoi mnie to pls błagam błagam niewiem co robic odpiszcie mi i powiedzcie co robic pls pomurzcie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo tylko ze na początku jest mała krostka a potem rośnie i rośnie robi się czerwona i pęka i zostaje z tego (strup z krwi) i się goi i tak csly czas lecz w różnych miejscach na dole prącia może ktos wie co robic ? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×