Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypukłe brodawki sutkowe u mężczyzny


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 26lat i praktycznie od kiedy pamietam mam powiekrzone brodawki sutkowe (wypukle). Po podraznieniu np.uszczypnieciu ,jest zimno lub po dlugotrwalym intensywnym wysiłku brodawka wraca do takiego stanu jak byc powinna. Jest to dosc krepujace bo na silowni po mimo ze dobrze sobie klate umiem zbudowac to i tak efekt wystajacego sutka jest bardzo drażniący i estetycznie nieładny. Na ginekomastie to mi nie wyglada ale tez nie bylem jeszcze u konkretnego lekarza ale tez bym sie chcial czegos wczesniej dowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jest to przerost gruczołu sutkowego nie da się tego leczyć hormonalnie. Jeśli to tylko miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej można użyć specjalnych preparatów powodujących lipolizę (kilka zastrzyków). Musi to najlepiej pooglądać chirurg plastyczny. On podejmie decyzję co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 lat i pojawił mi się niedawno bardzo podobny problem, mówiąć dokładnie: powiększyła mi sią prawa brodawka sutkowa, a po ściśnięciu wylatują z niej kropelki wody, nie wiem czy to napewno woda ale substancja do wody bardzo podobna. Po zetknięciu z zimną wodą brodawka wraca do normalnego rozmiaru. Nie jest mocno rozszerzona czy coś w tym stylu, jest poprostu wypukła i większa od lewej. Co w związku z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem mam 15 lat w tamtym roku przed wakacjami zrobiły mi sie wypukłe brodawki i niewiem od czego juz prawie rok z tym jakos żyje ale to naprawde wykląda śmiesznie i myslalem ze to po jakims czasie zniknie i slyszalem ze podobno to sie zrobilo z powodu mojego dojrzewania ale jak czytam na górze to Pan ma 26 lat i ma ten sam problem już naprawde mam takie nerwy bo zrobiło sie ciepło ani sie poopalac z kolegami ani sciagnac koszulki a na basen to tylko jak wejde w koszulce pod przysznic to brodawki wracaja do normalnego kształtu z zimna prosił bym aby mi ktos cos powiedział czy to jakas choroba czy co bo jeszcze nikt o tym nie wie i wstyd mi to rodzicom powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu126

Ja mam 14 lat i mam podobny problem jak wy mam wypukłe sutki po obu stronach gdy je uszczypne lub zamocze w zimniej wodzie wracaja do prawidłowego wyglądu mówiłem o tym rodzicom ale oni powiedzieli że to mi pszejdzie czekam na wasze zdania (ale oprucz zabiegów bo tego niechce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja mam to samo! powiem wam ze zapisalem sie na przyszly tydzien do chirurga onkologi. Pierw udalem sie z tym problemem do lekarza rodzinnego ktory dal mi skierowanie do chirurga. Jak sie czegos dowiem to napisze kolejnego posta, ale straszny wstyd sie z tym gdziekolwiek pokazac. Mam fajne wysportowane cialo a tutaj taki wypukly dodatek do niego :P okropne to jest. Dam znac jak sie czegos dowiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem. 17 lat i już chyba żyje z tym od pierwszej gimnazjum... Masakra... Też gdzieś przeczytałem, ze to efekt dojrzewania, ale będąc u lekarza (miałem badania przed wycięciem woreczka żółciowego) ten zobaczył moje sutki i powiedział mi ze śmiechem na twarzy *no pójdziesz do chirurga, zrobią nacięcie nad sutkiem, wydłubią to co jest w środku i po kłopocie*. No a co ja na to? Po pierwsze takie coś pewnie kosztuje, a po drugie mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest jakaś szansa, że to mi zniknie po 21 roku życia, bo jak wiadomo wtedy mężczyzna przestaje się rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 17 lat, mój problem to wystające sutki, a dokładniej to opisując wszystko zaczęło się gdzieś w 13-14 roku mojego życia, moje sutki od tamtej pory są wypukłe, myślałem że przejdzie mi to, że jest to efekt dojrzewania, lecz dzisiaj wiem że jest to raczej niemożliwe, bardzo mnie to irytuje i prawdę mówiąc jestem załamany, ponieważ ogranicza mnie to w życiu, w różnych sytuacjach. Np. po uszczypnięciu albo kiedy jest zimno brodawki stają się *normalne*. Co ważne...początkowo z tego co wyczytałem w internecie myślałem że mam ginekomastię lub też lipomastię, lecz bardziej pasowała mi ginekomastia bo mam tylko wystające sutki a klatkę piersiową mam nawet dobrze zbudowaną i nie jestem jakąś grubszą osobą jestem po prostu dobrze zbudowany. Tak też mając już tego dosyć zjawiłem się z wizytą u lekarza rodzinnego i objaśniłem sytuacje, on zaś powiedział że nic nie widzi niepokojącego, lecz ja nalegałem i dostałem od niego skierowanie do specjalisty czyli do (nie pamiętam dobrze) endykrologa czy jakoś tak. Tak więc pojechałem na spotkanie i przedstawiam im swoją sytuacje ( było 2 starszych lekarzy, jeden miał nawet około 60, więc na pewno doświadczeni itp.) i co mi powiedzieli...albo raczej wyśmiali mnie że tak powiem iż to nie mam nic z tych rzeczy, ani gineko. ani lipo. powiedział mi że to po prostu taka moja natura, i tak zakończyłem wizytę. I oto moje pytanie: Jeżeli nie jest to ginekomastia ani lipomastia lecz jest to po prostu mój naturalny wygląd to czy idzie to jakoś zmienić, operacyjnie czy może jakoś łagodniej ? Jestem gotów zrobić wszystko aby się tego pozbyć, mam już tego dosyć. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo mam 26 lat udałem sie do chirurga plastycznego i zrobiłem operacje godzinka i po sprawie i jestem mega zadowolony sa takie jakie byc powinny sutki. a co do masci czt tam innego typu lekarst to nic nie pomaga, moge tylko dodac ze raz na zawsze mam problem z głowy operacja kosztowna ale warto bylo. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo chłopaki... to samo nie przejdzie mam 18 lat 75 kg wagi 180 cm wzrostu nie mam nadwagi... coś jest chyba nie tak i nie da się zaradzić chyba inaczej niż operacją... wstyd jest chodzić bez koszulki czy nawet ciężko dobrać jakiś ubiór żeby nie odstawał... mam nadzieje że może jest rozwiązanie bo to jest już mój kompleks od wielu wielu lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×