Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odprysk w kości


Gość BubaGruba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uderzyłam się w duży palec u prawej stopy. Byłam już z tym u Lekarza, mam zrobione zdjęcie rentgenowskie i okazało się, że mam, przynajmniej jak na moje oko niewielki odprysk kości. Żeby sprecyzować, to, gdy palec składa się, jak widzę z trzech kości( W sensie tych długich, widocznych na zdjęciu.), to mój odprysk jest w tej trzeciej, u samej góry, od wewnętrznej strony, jakby niedaleko paznokcia.( Przynajmniej tak to interpretuję ze zdjęcia.). Lekarz zalecił mi tylko obklejanie dwóch palcy, dużego i tego drugiego plastrem tym na szpulce aby go usztywnić i tyle. Powiedział jednak, iż zrastanie się może trwać z 6 tygodni. Czy to naprawdę będzie trwało aż tak długo??? Czy równie długo będę czuła ból? I czy gdy przestanie mnie boleć, to mogę zginać palec chodząc normalnie, skoro ta kostka jest wyżej, nie na zgięciu? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej, gdyby umieściła Pani to zdjęcie rtg w wątku. Proces zrastania może trwać 4-6 tygodni. Najlepiej usztywnić palec, czyli tak jak sugeruje lekarz. Ze wzgledu na ból można stosować doraźnie ibuprom, ketonal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak usztywniam palec cały czas, tylko właśnie chodzi mi o to, czy ból będzie trwał równie długo, jak zrastanie się, skoro jest w zupełnie innym miejscu, niż złamanie i czy jeśli przestanie mnie boleć, to mogę normalnie chodzić?( W tej chwili raczej utykam, żeby tam nic nie naruszyć.). Zdjęcia niestety nie mam, jak umieścić....)):. A co do bólu, to właśnie ketonal został mi przepisany, jednak to nie jest taki ból, że czuję go cały czas, tylko dopiero, jak palec wygnę, w którymś momencie. I właśnie to mnie zastanawia, kiedy może ustać ból w tym miejscu, gdzie właściwie palec jest obity, a nie złamany...? Proszę o odpowiedź i dziękuję z góry. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×