Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Struma Hashimoto lobi dextri


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologicznego po wycięciu prawego płata tarczycy.Dodam jeszcze,że w Bacc miałam stwierdzone neoplasma folliculare,a w wyniku po operacji nie ma nic wspomnianego odnośnie poprzedniej diagnozy.Rozpoznanie histopatologiczne:Struma Hashimoto lobi dextri.Proszę również aby pan doktor napisal czy to jest coś groźnego.Mam jeszcze jedno pytanie,operację miałam 28 lipca,a od 7 dnia po operacji zlecono mi w szpitalu przyjmowanie euthyroxN75 jeden raz dziennie.Po dwóch dniach odkąd zaczęłam przyjmować ten lek ,czuję w gardle dość duży ucisk jakby*kluskę*,którego nie miałam ani przed operacją ,ani zaraz po.Bardzo mnie to niepokoi ,a u endokrynologa mam wizytę dopiero za dwa tygodnie.Bardzo proszę mi powiedziec,co to może być,czy mam się starać o przyśpieszenie wizyty u endokrynologa?Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole typu Hashimoto płata prawego - to przewlekłe zapalenie limfocytarne tarczycy patrz strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapalenie_tarczycy_Hashimoto http://resmedica.pl/archiwum/zdart11002.html Brak tu nowotworu. BAC może różnić się od rozpoznania histopatologicznego pooperacyjnego, który jest rozpoznaniem ostatecznym i 100%. Leczeniem dalszym musi zająć się endokrynolog. Ucisk w gardle może być spowodowany obrzękiem pooperacyjnym tkanek po resekcji tarczycy. Taki stan powinien powoli ustępować w przeciągu 2-3 tygodni po zabiegu. W razie dużego nasilenia dolegliwości kontrola w Poradni Chirurgicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×