Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy, przesuwalny guz na żebrach


Gość Grzegorzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, ok około 2 lat wyczuwam u siebie twardego guzka o wielkości może 1 cm na prawej stronie klatki piersiowej na ostatnim żebrze. Guzek jest przesuwalny względem klatki piersiowej i skóry. Zmiana w ogóle nie boli. Czy jest to coś co powinno skłonić mnie do wizyty u lekarza? nie zauważyłem aby ten guzek się powiększał dziekuje z góry za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli taka zmiana zaczęłaby się powiększać lub sprawiać dolegliwości np. typu bólu należy zaraz zgłosić się do lekarza. Trzeba taki guzek usunąć doszczętnie i poddać badaniu histopatologicznemu. Wtedy będzie miał Pan 100% pewność co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałam takiego guza, odkąd pamiętam go miałąm ale nie bolał mnie i to zostawiłam, dopiero po kilku natach zaczą mnie boleć jak dotknęłam itp. i poszłam wyciąć - lekarz sam nie wie co to, zostało wysłane do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dużo takich guzków wydaje mi się że pokryte są nimi całe żebra przy macaniu nieco bolesne ,w okolicy mostka pod obojczykami są one dość duże wydaje mi się że są jak śliwki ale to tak jakby zgrubiała kość niekiedy są bolesne czy to coś poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja 2letnia corcia pod zebrami po prawej stronie ma siniaka ok 3cm, nie wiem chyba musiala sie gdzies uderzyc jak go dotknelam to wyczulam gozek ok 0,5 cm chyba ja boli jak dotykam bo nie pozwala sie dotknac jesli guzek nie zniknie jak zniknie sinaiak to pojdziemy do lekarza troche sie boje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 17 lat, w tamtym roku wyczułam guzek po prawej stronie na ostatnim zebrze, przesuwal sie, był niewielki wiec zostawiłam go w spokoju, dzisiaj zauważyłam ze ten guzek stał sie guzem, bardzo urusl, zajmuje jakieś 4-5cm, boli jak dotykam, co to moze byc ? Nie mam możliwości iść do lekarza bo jestem za granica, proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian

witam mam 14 lat i mam guza po lewej stronie ostatniego zebra.Zauwarzylem go rok temu.Zaszlem z tym do lekarza i powiedzial ze to normalne i zebym zaczal chodzic na basen.Guz na zebrze mnie nie boli tylko jak sie poloze na lewy bok to strasznie wystaje.Brzydko to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od kilku lat mam taki jakby guzek na dole prawego zebra moge nim poruszać i od czasu do czasu pobolewa. Dzisiaj byłam z tym u lekarza i zostałam odesłana na usg z podejrzeniem kamicy żółciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylam wczoraj w lazience. Guzka , nie przesuwa sie , nie boli , znajduje sie na lewym żebrze ok na srodku , wystaje nie wiele ale jest widoczny , ma 7-10 cm na 2-4 cm pod nim terz zauwarzylam takiego guzka ale nie wiem czy to jest taki sam czytylko mi sie zdaje ( jest o wiele mniejzy ) bardzo sie boje prosze o odpowiedz !! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×