Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz pod szczęka po stronie prawej


Gość Diana lat 20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diana lat 20

Witam Panie doktorze.. Po stronie prawej po szczeka mam guza. Miałam wykonane badanie USG szyji:oto wynik:W okolicy prawego kata żuchwy zmiana ogniskowa o wym 11x13mm o mieszanej echogeniczności i dość wyrażnych granicach.wskazane badanie BCA. PYTANIE:co oznacza ten wynik? Oraz miałam wykonane badanie rtg(pantomogram) szczęki* Oto wynik:W badaniu rtg w żuchwie po stronie prawej widoczne ognisko osteolizy na wysokości zębów przedniotylnych oraz niewielkie zmiany po stronie lewej.(nie zwiazane z zębami) Również pytanie co to oznacza?Czy to coś groźnego? Proszę o odpowiedź... Diana lat 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co to może być bez szczegółowych badań. Na pewno trzeba wykonać biopsję cienkoigłową guza. Być może jest to guz ślinianki podżuchwowej, ale czy łagodny czy złośliwy o tym będzie można powiedzieć po otrzymaniu wyniku biopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość edyta 26lat

wiesz co ja tez mam takiego guzkpod zuchwa ale po stronie lewej:(teraz troche mnie zmartwilas od srodka jamy ustnej w okolicy zuchwy tez po stronie lewej czuje malego guzka ktory jest ruchomy tzn gdy ruszam jezykiem on zmienia swoje polozenie tak jakby w srodku nie byl do niczego przyczepiony .bylas ju na tej biopsji jaki jest wynik?a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Darku*) Udaj się jak najszybciej do lekarza onkologa*) np na Ursynów w Wa-wie-Centrum onkologii,nie potrzebne jaest żadne skierowanie. odrazu tego samego dnia zostaniesz przyjęty...*) nie martw się będzie wszystko ok... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek 17 lat

czes jestem tomek mam guza od roku nieprzeszkadzał mi po przekuciu igła zacząl mocnno bolec i przemiescil sie wyrzej boje sie niewiem co to jest. prosze o jakies wskazówki mam 17 lat guz znajduje sie przy kosci szczekowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Paweł i mieszkam w anglii. Dziś byłem u lekarz bo znalezłem ruchomego guzka po prawej stronie szyji tuż pod żuchwą. Lekarka powiedziała mi, że to może być po guleniu. Ale ja jej nie wierzę bo ten guzek ma około 12mm i jest pod skórą a nie na zewnącz. Nie wiem co dalej robić. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam podobny problem a strach mnie nie opuszcza.Po prawej stronie pod jezykiem znalazlam zgrubienie (twarde podluzne),poszlam do otolaryngologa,skierowal na sonogram,czekam na wynik. Zgrubienie raczej nie boli,ale czuje *nudzacy*bol dziasel...zeba...ciezko stwierdzic dokladniej.Zeby mam zdrowe.Mam tez lekko opuchniete policzko od srodka,czasem uczucie ropy w buzi i uczucie lekkiej goraczki w uchu i polowie glowy.boje sie,najgorsze to to czekanie na wynik.......tortura* zdrowia dla wszystkich pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałam podobnie też ale po kilku dniach guzek zszedł, miałam podobnie raz na języku co nie wygladało estetycznie i nawet bolało przy ruchu :/ czyli cały czas, jak kogoś interesują jeszcze takie tematy, to znalazłam fajną dyskusję gdzie jest to bardziej opisane: http://www.biomedical.pl/forum/guzek-pod-szczeka-vt6274.html polecam poczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam cos podobnego a mianowicie po prawej stronie pod szczeka rowniez mam guza ma okolo dwoch cm i jak pochylam glowe do dolu to wyczwam go palcami... Mam to okolo dwoch tygodni i jest bez zmian.... Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panie doktorze. Mój problem jest taki że pod żuchwa z prawej strony i lewej mam dwie kuleczki i po prawej stronie na szyi. Te pod żuchwa są ruchome a ta na szyi nie. Byłam z tym u laryngologa i lekarz powiedział że ten po lewej stronie pod żuchwa to zwuknialy węzeł chłonny po zepsutym zębie a o reszcie nic nie mówił. Trochę się wystraszylam czytając tę wszystkie wpisy o ziarnicy i chloniakach i nie wiem czy się martwić czy zostawić to tak jak jest. Kulki nie powiększają się ani nie bolą nie są też widoczne gołym okiem. Czuć je tylko przy dotyku. Mam 27 lat i jedynie na co choruje to na niedoczynność tarczycy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam guza po prawej stronie koło brody byłem 2 tyg na oddziale onkologii w Chorzowie bardzo polecam najlepszy szpital w jakim kiedykolwiek byłem miałem tomografie komputerowom rezonans i usg 

Zdiagnozowali naciek zapalny 

Przewlekłe zapalenie leczenie się już 5 antybiotykiem i zmniejszyło się niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 3 dni temu wyczulam niewielki guz po prawej stronie pod żuchwą tak właściwie jest to kulka, mam katar, ogolnie zatkany nos ale raczej nic wiecej, kulka jest twarda, przesuwa sie pod palcami, nie boli gdy sciskam. naczytalam sie o rozych chorobach w internecie i teraz boje sie, ze to nowotwor... mam 18 lat.. prosze o szybka odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alexdoula

Od niedawna coś mi skrzypi po prawej stronie z przodu. Nie wiem czy to w drzwiach, czy coś pod deską czy w słupku, czy od komory silnika. Strasznie irytujący dźwięk, pojawia się przede wszystkim przy hamowaniu i na nierównościach. Miał ktoś z Was coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×