Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak wygląda operacja palca młotkowatego?


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekuję na operację palca młotkowatego u stopy. Mam kilka pytań, podobno mam miec znieczulenie miejscowe czy nie lepiej ogólne? czy bede lezala w szpitalu czy po zabiegu wypuszcza? czy po opercji zalozą mi gips czy nie? jesli nie to bedzie problem z obuwiem co wowczas? podobno wkladaja jakis drut? jak to wyglada? jak dlugo ma sie drut? ile czasu nie mozna chodzic w ogole? bo wiem ze potem na odciazonej stopie, a jak dlugo bede na zwolnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Pani zauważyła pisze Pani do portalu zajmującego się chirurgią ogólną, a nie ortopedią. Moja wiedza na temat ortopedii jest ogólna (nie zajmuje się tą działką medycyny). W przypadku operacji palca stopy młotkowatego wystarczy znieczulenie miejscowe (zabieg na pewno będzie bezbolesny, znieczulenie ogólnej związane jest z większą ilością powikłań). Z reguły po ustabilizowaniu palca (odpowiednie nacięcia, uregulowanie kości i powierzchni stawowych) zakłada się usztywniający naprawione powierzchnie kostne drut. Zwykle wykonuje się potem opatrunek gipsowy (na około 2-3 tygodnie). Sam drut utrzymuje się około 6 tygodni. Potem może być konieczna rehabilitacja (2-4 tygodni). Najlepsze informacje na ten temat otrzyma Pani od prowadzącego ortopedy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam juz operacje w wieku 30 lat palców mlotkowatych i wycięcie haluksow lezalam miesiąc bo po dwóch tygodniach jak zrobili opatrunek a zglaszalam wczesniej ze duży paluch boli mnie od kilku dni lekarze zlekceważyli to powiedzieli ze ma bolec okazało się jak odwineli bandaz ze palec jest czarny wystąpiła 40 stopniowa temperatura wyszlam po miesiącu bo musieli wyciągnąć wszystkie druty bardzo się wystraszył i teraz mam 54 lata i znów czeka mnie operacja dwóch palców mlotkowatych prawej stopy czy mam się BAC ze będzie taksamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Здесь вы можете заказать копию любого сайта под ключ, недорого и качественно, при этом не тратя свое время на различные программы и фриланс-сервисы.

Клонированию подлежат сайты как на конструкторах, так и на движках:
- Tilda (Тильда)
- Wix (Викс)
- Joomla (Джумла)
- Wordpress (Вордпресс)
- Bitrix (Битрикс)
и т.д.
телефон 8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp
Копируются не только одностраничные сайты на подобии Landing Page, но и многостраничные. Создается полная копия сайта и настраиваются формы для отправки заявок и сообщений. Кроме того, подключается админка (админ панель), позволяющая редактировать код сайта, изменять текст, загружать изображения и документы.

Здесь вы получите весь комплекс услуг по копированию, разработке и продвижению сайта в Яндексе и Google.

Хотите узнать сколько стоит сделать копию сайта?
напишите нам
8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was słyszał, że na takie schorzenie dobre są wkładki zrobione indywidualnie do stopry? Chodzi mi o takie specjalnie stworzone pod stopę konkretnego pacjenta. Moja koleżanka z pracy miała taki problem i one jej pomogły,  zrobiła je w Instytucie Podologicznym u Piotr Bielawski w Rzeszowie i bardzo sobie chwaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×