Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polipy na pechęrzyku żółciowym i niepeokojące objawy


Gość Adam L

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam Leszczyśnki

Witam. Mam 23 lata. Od maja mam nie pokojące objawy, ktre ostanio sie nasiliły. Dziś wykryto mi 3 polipy po ok 3mm przy usg. Obajwy to przedewszystkim uczucie uciskania w brzuchu innych organych, szczególnie po jedzeniu lub zażyciu leków, leżeniu na brzuchu. Objawy pojawiały sie czxasami teraz sie nasiliły. MAm wrażenie jakby mi sie pod żebrem pompował balon i żołądek sciskal , czuje czasem aż trudności w oddychaniu , lub jakby zaburzenia ciśnienia. Cóz to może być bo nie wierze, że od takich maleństw mam takie objawy. Z góry dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, że te dolegliwości są spowodowane tak małymi polipami (chyba,że są umiejscowione w szyjce pęcherzyka to w niewielkim stopniu możliwe). Radziłbym jeszcze wykonać gastroskopię, gdyż dolegliwości mogą być spowodowane patologią w zakresie śluzówki żołądka i dwunastnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam Leszczyński

Ja też w to własnie wątpie */ Zjem coś , wypije, wezme jakiś lek, gniecie me bardzo w okolicach żoładka i wątroby, jakby balon taki dosłownie, szczególnie przy siedzeniu. Boleć to nie boli tylko uciska. Gastroskopia tylko od wewn. żolądek ukazuje a jak jest od zewn.? A może to jelito cienkie? Mam objawy tez typu rozwolnienie lekkie lub większe od ok maja gdy pierwsze objawy sie pokazały. Czesto czułem jak szedłem jakbym miał cięzarek taki na wątrobie. Ciągle myslałem że to wątroba powiększona, brałem eesseliv i przechodziło. Po jakimś czasie wracało np. od łykania tabaki., że nie nie mogłem na brzuchu spać. Czy tomografia wskazana też będzie? Czy to może być spowodowane czynnikami chemicznymi? czy to może być rak????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka z Płocka

mam to samo. u mnie wykryto 2 polipy w pęcherzyku żółciowym:8,2 mm oraz 4,3 mm. Niedługo mam mieć usuwany pęcherzy. Gastroskopia wykazała reflux żółciowy, ale leki od refluxu owszem zaleczyły mi pieczenie w żoadku, niestety ten ucisk pozostał. Moze to jednak wina polipów, zwłaszcza że są blisko szyjki. gdybyś czegoś sie dowiedział albo rozwiazał problem to pisz: szamanka21@buziaczek.pl lub gg:3771596 W styczniu kolejna kontrola polipów a potem raczej wyciecie bo juz dośc spore są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w to własnie wątpie */ Zjem coś , wypije, wezme jakiś lek, gniecie me bardzo w okolicach żoładka i wątroby, jakby balon taki dosłownie, szczególnie przy siedzeniu. Boleć to nie boli tylko uciska. Gastroskopia tylko od wewn. żolądek ukazuje a jak jest od zewn.? A może to jelito cienkie? Mam objawy tez typu rozwolnienie lekkie lub większe od ok maja gdy pierwsze objawy sie pokazały. Czesto czułem jak szedłem jakbym miał cięzarek taki na wątrobie. Ciągle myslałem że to wątroba powiększona, brałem eesseliv i przechodziło. Po jakimś czasie wracało np. od łykania tabaki., że nie nie mogłem na brzuchu spać. Czy tomografia wskazana też będzie? Czy to może być spowodowane czynnikami chemicznymi? czy to może być rak????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×